Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne jobb? Melyiket...

Baranka kérdése:

Melyik lenne jobb? Melyiket lenne érdemes megvenni? 96-os fiat punto? Vagy renault scenicet (2002-es)?

Figyelt kérdés
20 ezer ft különbség van a két autó között (átirással együtt 40 ezer különbség). Melyik a kényelmesebb? Első autó lenne. Két kisgyerekkel használnám, városon belüli használatra lenne elsősorban. Mellőzzük, hogy melyiket ne vegyem meg, köszönöm.
2017. ápr. 23. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:

A kettő közül a Scenic-et ajánlom, kivéve ha 1.4-es motor van benne. Kényelmes autó, 3 teljes értékű üléssel hátul. Simán elfér a két gyerekülés és még középre egy felnőttet is be tudsz zsúfolni. Ha a középső ülést kiveszed (két mozdulat) és a szélsőket beljebb rakod, akkor még több a tér hátul. Ha bent hagyod a középsőt és lehajtod, akkor van játéktér a gyerekeknek. Az üléspozíció elég magas, a feleségem is imádja a maga 155 cm-es magasságával.

:)


Vásárláskor figyeld meg a váltó alját, ha csepeg belőle az olaj, akkor keress másikat!

Majd jönnek, hogy a Renault-nak sok elektronikai hibája van, de nekem valahogy 5 Renault után se igazolódott ez a tévhit.

2017. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem teljesen egy árkategória a 2. A vételártól függ, hogy melyiket ajánlanám. Vagy a Punto van túlárazva, vagy a Scenic gyanúsan olcsó. Amúgy alapból a Scenicet ajánlanám főleg 2 gyerekkel.
2017. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1,6 motor van a scenicben.
2017. ápr. 23. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Inkább a Renault, de múltkor a szerelőnél láttam egyet eléggé szétrohadva. :(

Valahogy ezek is elég rohadósak, bár nem annyira, mint a Fiatok.

Bár mi nem rohad? Ugyanilyen korú VW-k is, egykettő, Opelok is, stb.

Jó az a Renault, a benzines motorjaik jók.

2017. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó, mellőzzük.
2017. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4: A phase I-ek esetleg, de a kérdező phase II-t nézett ki magának, a feleségemnek is ilyen van csak épp 2001-es kiadás. Ridegtartásban van az udvaron, de nincs elrohadva.
2017. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a második Renault után sem igazolódtak be a vele fenntartott tévhitek. Én is használtam Scénicet, az 1.6-os 107 lovas motor elég jól mozgatja a nagy bódét és valóban sok hely van benne. Nagyon kényelmes nagy utazóautó, jól szétlátni belőle a nagy ablakoknak köszönhetően. Nálam 7-8 litert fogyasztott nyáron klímával vegyes használatban. Évente belerakok 12 ezer kilómétert, nincs gond vele, de vásárlásnál figyelj rá nehogy törött autót vegyél meg.
2017. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Phase 1 volt nem volt vele gond csak egyszer összetört az eleje, soha nem lett olyan mint eredetileg volt és a hátsó keresztmerevítője is elkezdett rohadni. Phase 2 már nem rohadós fajta! 1.4-es motor kevés minimum 1.6-os kell bele!
2017. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Nekem 6 Renaultból egyedül a 2001-es Scenic-en van még meg a hátsó keresztmerevítő amit most a feleségem hajt. Az összes Megane-on szét volt rohadva. Az elsőre még faragtam egyet 20x40-es zártszelvényből, de azóta már nem foglalkozok vele.
2017. ápr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Puntot. Könnyebb szerelni, olcsóbb hozzá az alkatrész, kevesebbet eszik. Két kiskölök egy Trabantban is elfér még.
2017. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!