Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy normálisan...

Mennyibe kerül egy normálisan kinéző és működésű használt 50cc-s robogó?

Figyelt kérdés

Abszolút nem vagyok otthon a témában, de szeretnék egyet venni a közeljövőben, mert már rosszul vagyok a buszozástól, de kocsira meg nincs pénzem. Viszont az ilyen kinézetű robiktól rosszul vagyok: [link]

Sokak szerint a Yamaha Aerox a legszebb robi és nekem is nagyon tetszik. Persze egy ilyet nem újonnan szeretnék venni, de jó lenne megúszni 250k-ból. Ebben az árkategóriában mik a lehetőségeim? Vagy ennyiért nem lehet vállalható kinézetű és egyben állapotú robogót venni és inkább maradjak a buszozásnál?

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2017. ápr. 25. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Buszon biztos jobban nézel ki mint egy robogón XD
2017. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy korrekt keret, 250ezerből már lehet válogatni. Viszont a szervizre hagyni kell, tehát én azt mondom, hogy maximum 170-200ezer Ft körül kell robogód keresned, attól függ milyen állapotú. Ebbe sok belefér. Aerox, Gilera Runner, Piaggio Liberty, Aprilia SR, Aprilia Scarabeo, Malaguti F12, Kymco Agility, Kymco People. Váltósból is fér a keretbe Aprilia Rs50, Derbi Senda, egy-két Yamaha DT50 is.

Ezek mind jól néznek ki szerintem:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1: Ezt hogy érted? Szerintem élő heringként sokkal kínosabb nap, mint nap nyomorogni a nyugdíjasok között, mint egy menő sisakban egy szép Yamaha-n márciustól októberig cikázni az egyetemig minden reggel a kocsisorok között.
2017. ápr. 25. 13:57
 4/12 A kérdező kommentje:
#2: Igen, mindegyik nagyon jól néz ki (talán a Scarabeo ami egy kicsit túl konzervatív/retro nekem).
2017. ápr. 25. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. El kell menni kipróbálni, hiába tetszik, lehet ráülsz és nem jó az üléspozíció. Ne kapkodd el, az a lényeg. Annyit még tudni kell, hogy a kétüteműeket olcsóbb szervizelni, viszont sokkal hamarabb van rá szükség és viszonylag magas a fogyasztásuk, cserébe jól mennek. A négyüteműeket drágább szervizelni, viszont ritkán van rá szükség, nagy a futásteljesítményük (100ezer km feletti) és keveset esznek, cserébe nem mennek olyan jól. Nekem mindig 4üteműm volt, mert nem szeretem a 2T hangját, meg büdös is. Szóval olajcserén és tankoláson kívül nem sokat kellett rá költeni, úgyhogy nekem megérte. Kymco Agilitym volt kettő is, egyik szalonból másik használtan. Az biztos, hogy százmilliószor jobb, mint a tömegközlekedés, az idő, amit pedig megspórol megfizethetetlen.
2017. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Városban úgysem fontos, hogy száguldozzak, de amúgy is csak ott használnám, szóval a 4 ütemű valóban jobb választásnak tűnik. De gondolom egy max 55-60 kph-t így is képes produkálni. Köszi a válaszokat.
2017. ápr. 25. 14:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Neked kell megnézni őket, melyik tetszik. Szerintem Malaguti f12 50-70-100ccm,extrákkal megéri, jól is néz ki és megbízható, 120-150-ig már lehet kapni, akár digitális és vízhűtéssel.

Piaggio Nrg is jó motor.

Szerintem motorikusan a Malaguti Phantom minarellis blokk ver bármilyen más motort, hangban és erőben, megbízhatóságban is.

2017. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, alattam mondjuk(73kg) 65km/h-t tudott menni az Agility, nem óra szerint, hanem GPS-el mérve. Nekem azért is volt reális választás, mert végtelenül egyszerű gép, de Honda licenszes blokk. Léghűtéses, karburátoros, olajpumpa sincs benne, tehát a meghibásodási lehetőségek eléggé le lettek szorítva. Berugókar, önindító is van és a gyújtást CDI vezérli, ami direktbe a generátorra van kötve, ami annyit jelent, hogy akksi nélkül is megy a gép. Nagyon könnyen is szerelhető, én magamnak csináltam rajta mindent, belementem egy kis tuningba is. Én ajánlom, jó Kymco-s facebook csopi is van hozzá, ahol van ember, aki kifejezetten Kymcokkal foglalkozik.
2017. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Yamaha Aeroxot vegyél, az vagány robogó, és jól is néz ki. Ja és a leggyorsabb 50-es robogó.
2017. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem zavar a aerox kávédaráló hangja, akkor jó lehet, engem zavar, szinte az összes 2t robogónak ilyen szar hangja van.

Malaguti 50-es minarelli sportkipuval mennek 80-85Km, nem gyakori hogy elromlik és szép hangja van, ha nagyobb kerekű tetszik a liberty is jó motor, vagy a Keevay, Kymcok.

2017. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!