Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért növekszik jelentősen a...

Miért növekszik jelentősen a hűtővíz szintje néha?

Figyelt kérdés

Alapesetben a kiegyenlítő tartályban a hűtővíz normál szinten van, nincs jelentős szintváltozás hideg és meleg motor között.

Viszont van olyan néha, hogy üzemmeleg motornál olyan sok hűtővíz lesz a rendszerben, hogy a kupakon keresztül nyomná ki, teljesen tele lesz a tartály. Ha visszahűl a víz, a szint is visszamegy normálra.

Van hogy 2 hétig semmi baja, aztán meg elkezdi ezt csinálni.


A hűtővíz hőmérséklet mutatója középállásban van, nem melegszik túl a hűtővíz. Az autó is jól viselkedik amikor ezt csinálja, nem érzékelek teljesítmény csökkenést, check engine sem jön fel.


Hengerfejességre utaló tüneteim nincsenek:

- nem olajos a hűtővíz

- nem bugyborékol a tartályban a víz, ha nyomok neki egy kövéret

- olaj nem szaporodik

- nem füstöl fehéren

- nem trutymós az olajsapka.


Télen lett cserélve termosztát, mert nem melegedett, nagyjából azóta vannak ilyen tünetek.


Az vízkör elvileg magától légtelenedik, nincs külön légtelenítője. Gondolom ha levegős lenne mindig ezt csinálná.


Kiegyenlítő tartály kupakját cseréltem, hátha túl nagy a nyomás a rendszerben, nincs változás.


Az a gyanúm, hogy időnként fellevegősödik a rendszer.

De hogy-hogy csak néha?

Ha hengerfejes lenne annak lenne más tünete is gondolom. Létezhet, hogy hengerfejes de csak néha fúj bele a vízkörbe?

Ha elvinném szerelőhöz, akkor biztos nem produkálná a hibát.


Van valakinek tippje? Esetleg tapasztalt már valaki hasonló jelenséget?



2017. ápr. 25. 14:11
 1/1 Gábor t ***** válasza:

Szia. Suzuki ignisem 1.3 benzin , egy éve kb. 30e km-ezelött kezdte ezt el, ha a hütősapkát levettem , üzem meleg motornál volt egy-két buborék. Ha nagyon meg hajtottam , akkor a kiegyenlítőbe ment át sok víz, ha vigyáztam rá , semmi tünetet nem produkált.

Mivel semmi biztosat nem tudott senki, használtam tovább.

Mostanra biztossá vált , a hengerfejem repedt a kipufogó oldalon, most már eszi a vizet, és ha leveszem a hűtősapkát vadul buborékol, egy hónapja levettem a leőmlőt és ott látszik a hűtővíz.

Nem tudom nálad mi a gond, de nálam ez volt. 20 autó szerelőt meg kérdeztem az egy év alatt, pár oldalt teletudnék írni, hogy mennyi tippet adtak , közös volt bennük , hogy mindenki a hengerfejre gyanakodott, külömböző megoldásokat javasoltak.

2017. máj. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!