Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a folyamatosan...

Mi okozhatja a folyamatosan befogó tárcsaféket autónál?

Figyelt kérdés

Mitől foghat folyamatosan a fék? Már volt márkaszervizben ez ügyben kicserélték a fékeket meg a két hátsó fék munkahengert a fékdobokban, elöl az egyik csuszka gumi porvédőjét is. Sajnos a baj nem szűnt meg így 3 hónappal a szerviz után. Szétszedtem a féket, megzsíroztam a csuszkákat mind a 4-et hátha megoldódik, megnéztem a munkahengert tökéletesen fényes a dugattyú a porvédője sem szakadt a fékpedálnak van egy kicsi holt játéka. Teljesen tanácstalanul állok ez előtt, a gumifékcső okozhat ilyet? kicsit repedt így 11 év után, szemmel nem tűnik vészesnek bár nem vagyok szakember.

A legkellemetlenebb az egészben hogy mikor megállok és tolatnék kiengedem a féket indulnék erre szörnyű morgás jön a tárcsáktól nem mindig csinálja de gyakran. Szemmel láthatóan hozzáér a tárcsához a betét nyugalmi állapotban is nincs egy apró hézag sem hézagmérő 0,25mm-es lapja nem fér be.

Mi lehet a baja? Főleg hogy szakszervizben csinálták.



2017. ápr. 25. 16:19
1 2
 1/13 crudy ***** válasza:
az h hozzá ér az nem gond, kicsit mindig hozzá ér. A csuszkákat spec vazelinnel vagy rézpasztával kell bekenni nem zsírral. Ha tényleg jó a munkahenger belül is meg mindenhol és amikor kézzel visszanyomod és könnyedén megy (na persze nem annyira könnyedén) akkor a motortérben lesz gond. Főmunkahenger, fék folyadékcsere (bár attól szerintem nem lesz jobb)
2017. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kézzel simán visszamegy kormány kerék lehúzóval toltam vissza szinte kézzel becsavartam. A 2 első csinálja a bajt a hátsó 2 fékdob simán forog. A fékkésedelmi idő miatt kicsi a hézag ,de megnéztem a szalonba egy ugyan ilyen autón hogy ott milyen? -egy "újnyi" hézag volt a betét és a tárcsa között.
2017. ápr. 25. 17:14
 3/13 anonim ***** válasza:

A tárcsafék így működik, hozzáér mindíg a tárcsához a betét.Amennyiben szabadon forog a kerék,illetve nem forrrósodik túl ( Ha simán rápillantasz, és Lila a féktárcsa színe a surlódó részen akkor gáz van). Akkor semmi gáz, így kell működnie.

Az Új autón a fékbetét szélen letörés van, azért látsz ujnyi "rést".

Befogó féket okozhatha, Hibás fék, főfékhenger, kis pedálholtjáték,gumifékcső, ABS kocka stb...

2017. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mikor megemelem lehet hallani hogy súrlódik picit, már viszonylag könnyebben forog mint eddig, de még mindig nem az igazi egyébként használt autón néztem, kb az is annyi idő lehet mint az enyém.
2017. ápr. 25. 19:12
 5/13 A kérdező kommentje:
Pedálon a holt játék az érzetre is ugyan olyan mint eddig, az ABS kockát hogy lehet megnézni? Ha kell dolgozik nagyon is, illetve hiba jelzés sincs a műszerfalon. A dugattyút mikor megjárattam legalábbis a balt tudtam csak nézni az mikor lenyomtam a pedált kijött mikor felengedtem picit visszament lehetett látni de nem eléggé. Tudom láthatatlanban nehéz megmondani, de leggyakrabban mi lehet a baja? -könyve azt írja hogy vagy a főfékhenger dugattyúja nem megy vissza alapállásba, vagy a másik lehetőség a fékcsövek, ezért gondoltam a csőre, még majd megnézem hogy a légtelenítő csavarnál jön e ki ha picit megnyitom ha jön akkor gyanítható hogy nyomás alatt áll.
2017. ápr. 25. 19:17
 6/13 crudy ***** válasza:
Gumicso is lehet az olcso a csereje, ha az nem en fofkehengerre gyanakszom. De tenyleg csak akkor ha fogja a fek. Mint irtuk az h hozza er es emeleskor megforgatod es hallod az teljesen normalis. Nincs semmien kulon szerkezet ami visszahuzza a munkahengert csak amikor osszenyomja a tarcsat ugyan az az ero visszafele is hat, ez fizika. Amikor mar nincs nyomas alatt ez az ero megszunik es csak egyiranyu lesz az ero. Addig megy vissza ameddig ki nem egyenliti egymast a ket ero es mivel eros surlodas is van es a folyadekot is kell mozgatni az a pici erintkezeskor fellepo ero mar nem tudja megynomni a hengert. De ilyenkor szinte semennyire nem kopik semmi. Ahoz lehet viszonyitani mint amikor alapjaraton allo helyzetben azon aggodunk h mennyit fogyaszt a motor. Szoval ha levegoben kezzel meg tudod porgetni a kereket es nem olyan drasztikusan lassul es all meg akkor annak olyannak kell lennie. Hatul dobfeked van, ott viszont van munkahenger ami fekez es van rugo ami visszahuzza a fekpofakat azert nem lep fel semmien surlodas.
2017. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 crudy ***** válasza:
A morgas, nyikotgas, csikorgas viszont lehet vacak anyagu betet. A mercim is mintha tompan nyikorogna fekezeskor pici temponal de az nem fek lesz
2017. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem az a bajom hogy ezzel a bajjal vittem szerelőhöz, mert piszkosul forrt a jobb hátsó és a bal első. Megcsinálta egy vagyonért , és most az első kettő fogott melegedett is míg hozzá nem nyúltam kicsit megjárattam ,de valahogy a pedál érintése nem jó, ezt úgy értem hogy a fék érzet teljesen más lett nehéz adagolni a féket, amikor csak nagyon lassan gurul és épen hogy rálépek a fékre még fék lámpa sincs.

Kicseréltetem másik szerelővel a csöveket remélem jó lesz. Azt nem is tudtam hogy maga a fékerő amit kifejtek végzi a visszautat is, ez most új információ volt számomra köszönöm!

2017. ápr. 25. 22:02
 9/13 A kérdező kommentje:
Mikor ott állt a szervizben 2 napig egyszer mentem megnézni hogy halad a munka, pont ebédidő volt, na nyomorult féknyergek csak lógtak le a levegőbe szerencsétlen fékcső tartotta őket.
2017. ápr. 25. 22:18
 10/13 A kérdező kommentje:
Esetleg a fékbetét rugó nem okozhat ilyet? azt nem cserélték ki,az még a gyári 11 éves. Mikor visszanyomom a dugattyút a helyére akkor még mindig hallom hogy hozzáér ha megforgatom holott már centik vannak a dugattyú és a fékbetét között.
2017. ápr. 25. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!