Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyamatosan elállják a...

Folyamatosan elállják a házunk előtt a garázst. Ki van rakva a ne állj a ház elé megállni tilos tábla, szép / csúnya szó semmit nem segít, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudunk sokszor kiállni a házunkból, mert táblától függetlenül folyamatosan elállják a házunk előtti garázst, hogy ne kelljen fizetni az utcán parkolásért. Hiába van kitáblázva, lesz*rják.. hiába szólunk, mert mindig új és új ember áll oda, "újratermelődnek". Nem tudom mit lehetne tenni. Legszívesebben egy erős targoncával átraknám a fizetőhelyre hagy büntessék meg.


Ti megoldottatok már ilyen problémát? és ha igen, hogyan lehetséges?



2017. ápr. 24. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Ki kell hívni a rendőrséget.

Kapubejáró elé nem lehet állni, akkor sem, ha erre nem hívja fel külön a figyelmet tábla. Nálunk is alig van hely, de senki sem áll a kapuk elé. Néha volt, hogy belelógtak a szomszédhoz jött vendégek, de akkor szóltunk nekik, hogy álljanak félre.

2017. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Útburkolati jelet kell felfesteteni. Továbbá kérvényezni az út kezelőjénél, hogy a szabálysértés elszállítással legyen szankcionálva. Majd le kell adni a tippet a pókos kocsiknak, hogy naponta jöjjejenek többször, mert mindig lesz kapás.


Ezekhez a kérvényekhez nem árt, ha van némi hivatali befolyásod, protekciód vagy borítékod. Ha valaki kételkedik a módszerben, nézzen utána a szegedi Aquapolisz környéki utcáknak és azok lakóinak, hogy milyen "tisztségeket" töltenek be a hozzá "járó" kiváltságokkal.


Egy idő múlva ritkább lesz, hogy beálljanak eléd, de meg nem fog szűnni.

2017. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na ez ismeros helyzet. mi pont ugy lakunk, hogy a melygarazs le- es feljaratanal jobb oldalan szekek, padok vannak a bal oldalan a fagyis uzlet. Na most marciustol oktoberig eloszeretettel az utba berakjak a bicikliket, motorokat, meg van, hogy beallnak autoval, holott bazi nagy betukkel ki van irva, hogy kerjuk szabadon hagyni a ki- és behajtásra. en ilyenkor varok 1-2 percet, aztan dudalok, hadd suketuljon meg a sok vendeg, es ha ez sem eleg oda pofogok az orruk ala (dieseles autom van). Mi is szoltunk mar ezert, de semmi.
2017. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez van, egyfolytában ide állnak az egész utcában ingyen lehet parkolni, és sok hely van de ha nincs hely, nem érdekli őket ideállnak állításuk szerint azért "mert csak 3 percre ugrottam be valahova" és bent volt vagy 1 órát.

Nagyon sokszor volt ez, egy időben volt amikor kiálltam a garázsból és a kapum elé álltam mert a saját házamnál minden jogom megvan oda állni a kocsi bejáró elé.

Egyszer volt hogy nagyon kellett sietnem valahova, akkor nem álltam ki, mert úgy terveztem hogy nem kell használjam az autót és ideállt valami bunkó, nem vettem észre, de amikor menni akartam 20 perccel előtte vettem észre hogy ideálltak a kapu elé, és nem jött ide az autógazdája hogy elálljon vagy valami. Akkor hívtam a rendőröket, elmondtam hogy mi a panaszom, ki is küldték őket, 5 perc alatt itt voltak el is mondtam nekik hogy nagyon elegem van már ebből hogy állandóan ez van, hiába tiltott hely a KRESZ szerint, hiába van kint a tábla sőt útburkolati jelzés is fel van festve amit az önkormányzat festett fel, de ennek ellenére mindig ez van.

Írtak erről papírt és mondták hogy nem tudnak mit csinálni, feljelentik rendszám alapján a tulajdonost és ennyi. Gondoltam megvárom a tulajt, de nem vártam meg mert sietnem kellett így mehettem busszal. Amikor hazaértem 3 óra után, akkor is ott volt még az autó, bementem a házba 5 percre, mire kiértem eltűnt az autós.

Önkormányzatnál jeleztem a dolgot, semmit nem csináltak. Szomszédok is ugyanúgy panaszkodnak ezekre, ők is jelezték mindenfelé. Egyszerűen nem lehet ezekkel mit csinálni, mindig más és más ember parkol ide, mert a szabad helyeket elfoglalják mindig, velük nincs problémám, de mindig el kell foglalni azt a rohadt kocsibeállót, vagy úgy áll be ide a marhája hogy bele lóg az útba és szintén nem férek ki. Már az is megfordult a fejembe hogy elvágom a kézifék bowdent és hátratolom az autót amikor van hely és ott rohadjon meg, akkor tanul belőle, de ezért meg engem büntetnének meg. Már azon a ponton is voltam hogy szólok egy autómentős havernak hogy tegye már arrébb az autót büntetésből hogy tanuljon belőle, de nem vállalta el, mert ezért nagyon megkövezték volna, és teljes mértékben igaza van, már azon is voltam hogy adja kölcsön és én vontatom el egy másik utcába hagy keresse a gazdája, nem érdekel a dolog, persze hirtelen felindulásból gondoltam ezekre, aztán lenyugodtam, mert tudom hogy ez csak az én károm lenne. Pedig jogos felháborodás, de akkor is nem hiszem el hogy ezek miatt senki nem tesz semmit, feljelentik hu most sokat értem vele.

2017. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled, nálunk is pontosan ezt csinálják.

Már hívtam ki a rendőröket,mert sürgősen szükségem lett volna az autóra. Kijöttek, megnézték, majd azt mondták, hogy várjam meg amíg elmegy az illető és ezzel mint akik jól végezték dolgukat, el is húztak.

2017. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Időpont tegnap 19:50


en beállnék ugy eléje, vagy mögéje, hogy mozdulni se tudjon onnan, aztan bezarnam a sajat autom, es otthagynam, hogy ne tudjon elmenni. Aztan hadd dudaljon.

2017. ápr. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó:


Pont erre gondoltam tegnap este!

Csak aztán kamerát állítok még oda, hogy ha netán kárt tesz a kocsimban, akkor legyen bizonyítékom, hogy ő volt.

2017. ápr. 25. 11:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan. kell kamera, azt akkor nem tud pampogni.
2017. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen megoldható ez a történet. Fel kell állítani egy parkolásgátlót. Összecsukható változat, lakattal.


A B megoldás, hogy minden esethez rendőrt hívsz, de ez körülményes.

2017. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kép lemaradt, erre gondolok: [link]
2017. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!