Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpáron egyforma kell...

Motorkerékpáron egyforma kell legyen az első és hátsó gumi?

Figyelt kérdés

Nem a méretre gondolok, hanem a márkára/modellre.

Még nincsenek elkopva a gumik, de az első gumi kezd repedezni. A szervizbe azt mondták, nem ártana kicserélni. A hátsóra viszont azt mondta, hogy az még elég jó.

Elég, ha az elsőt kicserélem ? (valószínű nem kapok ugyan olyat.)



2017. ápr. 26. 12:09
 1/4 anonim válasza:
Nem fontos hogy azonos márkájú legyen, kiélezett körülmények között az azonos márka azonos típusa biztos jobb, mint a különböző gumik, pláne ha egyik sportosabb, másik pedig inkább túrásabb modell. de a legfontosabb az hogy új legyen azaz ne túltárolt vagy agyon használt remélem tudtam segíteni.
2017. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell ugyanolyan. Legalábbis előírás nincs ilyen. Viszont azt nem árt észben tartani, hogy különböző márkák, sőt azok különböző típusai is eltérő technológiával készülhetnek, gondolok itt arra hogy az abroncs szélein más a gumi anyaga mint a közepén. Ha azonosak a gumik akkor nem lesz meglepetés vezetés közben, nem lesz "érdekes" a motor viselkedése. Ha viszont eltérőek akkor másképp viselkedhet a motor eleje és a hátulja attól amit megszoktál. De nem is kell másfajta gumi, elég ha csak nagyban különböznek gyártási időben a gumik. Ahogy öregszik a gumi, úgy romlik a tapadása is.
2017. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell. Nekem is volt olyan, hogy hátul Pirelli Diablo Corsa III , elől pedig BridgesStone S20 volt. Sőt, van olyan aki tudatosan használ pályanapokon eltérő keménységű és (akár ) eltérő márkájú gumikat.

Van azonban olyan gyártó mint a Pirelli és Metzeler aki felhívja a figyelmet arra, hogy közúti motorozásra a komplett szettet ( első / hátsó ) kellene használni és nem szerencsés a keverés akár márkán belül sem.


Nem tudom milyen gépsárkányról van szó, de pl én a gumin pont nem spórolnék - és ha itt tartunk akkor a féken sem -, hogy mindig jó állapotú legyen a gépen.

2017. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Egy GSR 600-ról van szó.

2017. ápr. 26. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!