Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sűrűn mossátok a...

Milyen sűrűn mossátok a kocsitokat? Gépi autómosó vagy önkiszolgáló mosó a jobb? milyen plussz szolgáltatást vártok egy autómosóban?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Én heti egyszer lemosom, igaz én otthon kézzel, de nagyon irritál amikor már ellepi a kocsi alját a porlerakódás.
2014. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
1 évben kb 5-6 alkalommal. most minek karcoljam?
2014. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

"Milyen sűrűn mossátok a kocsitokat?"


Mikor hogy. Amikor már ragad a kosztól, van időm, és van a közelben épp egy mosó.


"Gépi autómosó vagy önkiszolgáló mosó a jobb?"


Nekem jó a gépi, abból is a gyors mosó vagy "mosó utca" ki se kell szállni, szépen végig húz és lehet menni tovább.


"milyen plu(s)sz szolgáltatást vártok egy autómosóban?"


Köszönjék meg a borravalót!

:D

2014. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mikor hogy mosom.

Előző autóm gépibe vittem 10-ből 9-szer. Sajnos látszott is rajta

A mostani autóm kézzel mosom, de nem volt időm rá. Novemberben volt utoljára mosva.....sajnos

2014. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor már nem látszik a színe a kosztól (ősszel-télen), vagy láthatóan vastag porréteg van rajta (tavasz-nyár), esetleg ha valahova tiszta autóval kell menni (pl. eküvőre nem megy az ember úgy, hogy még a kocsija teteje is sáros) - végeredményben évi 7-8 alkalommal.


Amióta a magasnyomásúm megadta magát, azóta pénzbedobálós önkiszolgálóba. De ha végre ráveszem magamat, hogy vegyek egy másik gépet, akkor megint itthon fogom mosni.

De mindenképpen önkiszolgálót választanám a gépivel szemben, mert nem szeretem ha kiveszik a kezemből az irányítást, inkább fröcsköljem össze a ruhámat. :P


Én semmi plusszot nem várok el: se viasz/wax, se porszívó, ezeket otthon kiválóan el lehet intézni.

Esetleg valami gépiesített üvegtakarítást vennék igénybe, elsősorban a belső felületek miatt. Azt utálom csinálni, de muszáj hogy kilásson az ember.

2014. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én megkülönböztetek sáros autót, meg poros autót.

A netán olyan helyre kell mennem, hogy sáros lesz, akkor azt azonnal lemosom róla, nem hagyom rajta a sarat se az oldalán, se a kerékíveknél.


Ha (csak) poros, akkor pedig akkor mosom, amikor más "vastagon" áll rajta a por (beülve nem látod a kocsi színét a motorháztetőn).

Nyáron gyakrabban mosok kocsit, mivel szeretem, ha tiszta, meg a bogarak miatt. Télen meg nincs sok értelme kocsit mnosni, mivel 1-2-3 használat után ugyanolyan lesz, ha olyan az idő.

Persze ha télen száraz idő van és nagyon poros, vagy a kerék felcsapta az oldalát a nedves út miatt, akkor lemosom.

2014. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én mindig tisztán tartom az autót, csak most nem, mert ebben a latyakos időben egyből sáros lesz. Egy hónapban kb. 3x lemosatom, és csakis kézi mosással. Ja, és tavasszal egy polirt is szokott kapni. Ettől vagy 5 évvel fiatalabbnak is tűnik, sokan meg is dicsérnek, milyen szép az autóm, pedig egy teljesen átlagos autó, csak éppen tiszta.
2014. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
heti 1x-2x. attol fugg esik-e az eso mert sajnos utcan parkolok:(
2015. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsanat, nem heti 1x-2x, hanem egy-ket hetente :D
2015. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Változó, attól függ mennyire lesz koszos, nyáron általába tiszta marad ezért akkor kb havonta 1x, de ősszel-télen 1-2 hetente is akár, és csakis kézi magasnyomású mosóba. ( egy mosószeres mosással szoktam körbe mosni ( kerékjáratokat, küszöböket főleg) majd öblités és kész.Ha csak poros vagy épp csak valami kis kosz van akkor felesleges, én általában a küszöbök és a sárvédő(kerékjáratok) alapján mosom, hogy ne rohadjon. Eddig nem is rohad :)
2017. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!