Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelenleg mekkora presztizse...

Jelenleg mekkora presztizse van egy nagyobb Audi-nak?

Figyelt kérdés

Nagyobb alatt A4 és felleieket értem.

Mielőtt bárki leszól nem presztizs alapján akarok autót venni, sőt nem is akarok autót venni, mert van.


Mostanában nagyon sokan vesznek VW-t meg Skodát főleg Superb-t. Ezek is szép autók, de mennyire befolyásolja a presztizs-et ha valami prémium? Mert ugye a vw meg skoda nem az. Külsőben mint irtam egész jól néznek ki.

Természetesen a legújabbakra gondolok vagy max 5 éves korig.

Pl.: egy átlagember melyiket dícséri meg hamarabb egy faceliftes A6 C6-ot vagy a legújabb Superb-t/ passatot?



2017. ápr. 28. 21:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire nincs presztízsük, mert boldog-boldogtalan vesz német préiumautót hitelre. Régen csak tényleg a tehetős emberek jártak prémium autókkal, ma már mindenki aki ilyennel akar járni (aztán anyagilag meg csődbe megy). Paneltelepen lakom, itt teli van merci bmw audival, mert a proli gyerek megveszi a pár éves használt audit hitelre, 5 évig kenyéren él, tankolni sem tud bele, de neki fontos hogy prémium autója legyen. Másrészt attól hogy drágábbak, nem jobbak, sőt. Nézd meg a megbízhatósági listákat, a prémium autók a végén kullognak, apukámnak is egy új mercedese volt, volt hogy lerobbant az autópálya közepén, ami hatalmas ciki dolog egy 1,5 éves új autónál, főleg egy mercinél.
2017. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Semennyire nem presztizsautó.

De egyik sem a felsoroltak közül, az nagyon nem itt kezdődik.

2017. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

Elsővel egyet is kell értenem meg nem is.

Ezeknek, amit írsz, nincs presztízsük.

Nekem az A szériáról az "allgemein" szó jut eszembe. Az általános. Az még ront a helyzeten, hogy sok sutyerák jár A4, A6-tal. A8-cal meg a pénzesebb sutyerákok.

Ami már presztízs dolog, az az S4-S8. Azt már nem veszi meg akárki hitelre.

Ugyanaz mint BMW-t is már mindenki vesz, aztán elvszi a bank. De M3 vagy M5 nem mindenkinek jut. Viszont a laikusnak meg teljesen mindegy hogy 535 vagy M5.

Ugyanúgy mint ahogy merciből is az átlagembernek fel sem tünik egy AMG felirat.


Abban viszont nem értek egyte hogy megbízhatatlanabbak lennének, mint pl. egy polcwágen.

A statiszikák az alapján készülnek, hogy ki dobott többet abba a bizonyos szponzori kasszába.

Érdekes módon a VW pl a legjobb, legmegbízhatóbb, a tulajdonosaik nem arrogánsak az utakon az ADAC statisztikák alapján.

Csak a VW tulajdonosok mást mesélnek, meg az utakon mást tapasztalok.

2017. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Presztízsautó pl. a 911.

Ha villantani akarsz, akkor bérelsz egyet. Mert kb. a bérlés sem a pórnép pénztárcájának van kitalálva.

Venni meg 5 milláért kapsz valami lefingottat, ami fiatalabb az azért drágább, ami öregebb az meg azért.

2017. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Semmilyen új autónak. Egy a sok közűl.

Nem a 90es évek elejét éljük. Amikor a trabant, wartburg, skoda, lada közé beállt egy bmw vagy merci.

2017. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kicsit félreértettek. Tudom, hogy a presztizs autó nem itt kezdődik.

Arra lettem volna kiváncsi, hogy a 3 közül melyiknek van jobb/nagyobb benyámása.

Szerintem azért az A8 (legalábis az újak) nem állnak messze a presztizstől.

2017. ápr. 28. 21:52
 7/26 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, nekem mindegy hogy passat vagy A6.

A skodáról az a véleményem, az a tesco gazdaságos VW.

Bár a skodások állítják, hogy a VW-ban csak a jelet fizeted meg, mert ugyanaz a kettő, de hát a trabantosok is azt mondták, hogy az tökéletes, mert 30 év alatt nem kellett változtani rajta.

2017. ápr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy ilyen sok Audi van az utakon (régi A3, A4), a nagyok presztízse is csökken, elvégre eléggé hasonlítanak. De az Audiknak van egy olyan előnyük, hogy nagyon időtálló a formájuk, meg eléggé agresszív is (de nem túlzásban), így van egy kis presztízse úgymond. De ez egyéntől is függ, hogy ki mit lát bele. Egy jó állapotú 2004-es A6 C6 például egy laikus számára sokkal fiatalabbnak tűnhet, ezáltal drágábbnak is hiheti, mint amennyi igazából.

De az átlagember nem szokta az Audit megdicsérni, sokszor inkább ellenszenvesen, néhányan pedig irigyen néznek ezekre az autókra sajnos. A Passat is megosztó, a Superb lenne semleges.

2017. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz az Audihoz, akkor A8L sofőrrel együtt.
2017. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ki mit. Az én szemembe senki nem lesz nagyobb ember ha Audiból vagy BMW-ből száll ki. Legújabb suberb speciel szerintem messze a legszebb autó lett manapság, speciel nekem nagyon tetszik, nem hiába vagyok Skoda fun, de nekem a szívem akkor is az RS felé húz. Bár mondjuk inkább toyota vagy honda sport változat, mert azokat nem veszi meg mindenki hitelre, mint ma minden nap legalább 2 ÚJ Rs octaviat látok azt hitelre vette, ergo évekre el adósodott miatta, ennél már csak az nagyobb hülye, aki ezt egy Suzuki Vitarával teszi XDDD
2017. ápr. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!