Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A víhűtéses motorom hogy...

A víhűtéses motorom hogy tudom gyorsabban lehűteni?

Figyelt kérdés

Van egy motorom ami vízhűtéses és azt szeretném tudni hogy ha megállunk pihenni vagy akár menet közben is akkor hogy tudom gyorsabban lehűteni a vizet.Van ventillátorom. Ez menet közben fog jobban menni ugy hogy megy a ventillator plussz meg a menet szél vagy ha megallok és ugy van.valami módszer rá?

Válaszokat előre is köszönöm:)



2017. ápr. 29. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha a víz üzem meleg, minek lehűteni? Ha túlmelegszik akkor pedig meg kell keresni a gondot.


Menet közben nem megy a venti, mert van menetszél. Állóhelyben vagy lassú sebességnél, ha nem elegendő a menetszél akkor a ventilátor kreálja majd. Persze közel se olyan erővel, de az alapjárathoz, kis terheléshez elegendő.

2017. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért is hűtenéd le? Ha felfő, akkor 15 perc alatt visszahűl, amúgy meg nem is jó, ha 90 foktól jobban lehűl, mert ugye üzemmelegen a legjobb használni.
2017. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm mindenkitől:)
2017. ápr. 29. 12:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Vettem egy MoCool hűtő adalékot ami 15 fokkal csokkenti a motorhőt akkor ugy kell beállítanom hogy 90 fok legyen ezzel az adalekkal is a vízhőmérséklet ugye?
2017. ápr. 29. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen adalék, ami működne.

A motor hője a termosztáttól és a hűtőrendszertől függ, a szer kamu. Csak egy újabb pénzlehúzós "folyékony motorszerelő", ami nem működik.

2017. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt el tudom képzelni, hogy ennek a cuccnak annyival másabb a fajhője vagy a hővezetési tulajdonságai, hogy több hőt képes elvezetni,viszont ez max 5%-ban keverhető a vízhez az meg kevés.

Ha megnézed a gyártó oldalát ott is leginkább a versenykörülményekről írnak, ahol előfordulhat hogy az üzeminél jóval magasabb a motorhőmérséklet és ha ott meggátolja a víz buborékképződését akkor már tényleg használ a cucc.


Utcai autóban - ahogy már írták - ennek semmi értelme és semmi haszna. Fél liter ilyen löttytől a 90 fokos motorod nem lesz 75 fokos, mert az fizikailag nem lehetséges, ezen túl a 15 fokkal alacsonyabb motorhőmérséklet az inkább káros, mint hasznos.

2017. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ebben egyet értek így most már én is hogy káros de igy ezek szerint valoszinűleg nem fog túlmelegedni 90 foknal
2017. ápr. 29. 14:08
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha minden rendben van a géppel, akkor tuti nem melegszik túl, minden motornak, autónak, stb, kicsit túl van méretezve a hűtője, hogy a legnagyobb kánikulában, max terhelésen se melegedjen túl. Tehát akarva sem tudod felfőzni. Nagyon max egy nyári dugóban, de ott sem szokott ilyesmi előfordulni.
2017. ápr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönök minden segítséget:D
2017. ápr. 30. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!