Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újabb autó alapfelszereltségge...

Újabb autó alapfelszereltséggel vagy inkább kicsivel régebbi, de komolyabb műszaki szinten álló, extrákkal felszerelt ugyanolyan áron?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni autóvásárlással kapcsolatban. Nagyon tetszik a magasabb felszereltséggel bíró autó (2013, 115 ezer km), de ugyanannyiért, jóval kevesebb kilométerrel (2016, 20-30 ezer km), fiatalabbat kapnék, akár garanciával, de akkor csak alapszintű a járgány.

Itt nem csak esztétikai a különbség, hanem műszakilag is nagy az eltérés a kettő között.



2017. ápr. 29. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Általánosítva nem sok értelme van a kérdésnek,mert akkor lehet a végtelenségig sorolni a "ha" variációkat.

Konkrét esetekről kell döntened, amikor tudod, hogy ez az egyik, ez meg a másik lehetőség, és a kettő közül választani.

2017. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Végül is, izagad van, hülye kérdés. De kettőre, ill. háromra szűkítettük a toplistát, mégsem tudunk döntetni. Nagyon hasonlók, ám a kor, a km tekintetében nehéz a döntés. Miként lehetne összehasonlítani egymástól független adatokat? Egyik egyikben a másik a másikban jó. :-o
2017. ápr. 29. 23:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen módon használjátok az autót? Hosszú utakra vagy csak városban? Mennyi kilométert tesztek bele évente, ha keveset, akkor talán megéri az extrás autó, ha sokat, akkor a műszaki állapota jobban romlik egy már eleve sokat megtett járgány esetében.
2017. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig az a titok nyitja, hogy le kell tisztázni, melyek azok az extrák, amelyek mindenképpen kellenek neked, és mi az , amit nélkülözni lehet, és azokkal az extrákkal szerelten, az adott összegből, az állapotot is figyelembe véve lehetőleg fiatalabb, kevesebbet futott autót tudjál venni.

Ma már a légkondi, szervó kormány, ABS, kipörgés gátló, elektromos tükrök, ablakok alapnak számítanak.

A többi extra is lehet segítség, de plusz hibaforrás lehetőség is.

A légkondi esetében sem biztos,hogy nagy hátrány, ha manuális, a lényeg, hogy működjön is, kevés az, hogy "volt benne"

Beépített navigációnál sem mindegy, hogy az mennyire napra kész - egy elavult térkép frissítése plusz költség, s lehet a telefonodban van naprakész térkép.

2017. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Itt inkább műszaki exrtákra, ill. felszereltségi szintre gondolok.

A fiatalabb autóban nincs tolatókamera, kevesebb a légzsák, nincs visszagurulásgátló, és nincs lejtmenetasszisztens, nincs ködlámpa, nincs sávtartó, távolságtartó, nincs automata parkoló. (persze utóbbi, valóban csak extra)

A kényelmi exrtákban is nagy a különbség: panoráma tetőablak, sötétített ablakok, árnyékoló, fűthető ülések, fűthető ablakok, elektromos tükrök, elektromos memória ülésállítás, kanyarkövető fényszóró, autómat csomagtérajtó, stb...

2017. ápr. 30. 00:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Elmondom az én esetemet, hátha ez segít.

Amikor én kerestem az első autómat, tudtam mennyi a keret (jóval kevesebb, mint a tiéd) miután megvolt milyen típus lesz a kiválasztott elkezdtem nézegetni. Találtam relatív drágán egy nagyon jó állapotú (nem túlzás, szerelők csodájára járnak) példányt, megvettem. Boldogság meg minden. De, ez is "fapados". Utólag már biztosan máshogy döntenék, biztos keresnék tovább, amíg nem találok egy jobban felszerelt és hasonlóan jó állapotú autót. Neked kell eldönteni mennyit mész, milyen igényeid vannak.

Nekem pl az ilyen sávtartó asszisztens, tolatóradar és hasonló extrák nem jelentenek semmit, tudok és szeretek vezetni, nincs rájuk szükségem, de mondjuk manuális helyett automata klíma, fűtött, elektromos tükör, több irányban állítható ülés stb stb aminek van előnye is, azokat nem hagynám ki.

2017. ápr. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Többet látott autóra többet is kell költeni javítások terén. Egy alkatrész se tart örökké, több extrával, több alkatrész, több hibalehetőség. Ha ez nem gond, akkor vedd az extrásat. Ha számít, akkor én az ifjoncot venném.

Én mondjuk wartburgon kezdtem pályafutásom, nekem a mai alapfelszereltségek is extrának számítottak.

2017. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hmm, a 2013-masban olyan extrák vannak, amik bizony hasznosak. Meg a 2016-osban nincs ködlámpa sem? Akkor ez nagyon alap verzió lehet, még a Loganokban is szokott lenni. Szóval én mindenképp a 2013-ast venném, 4 éves autó az is csak, szinte új.
2017. ápr. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én mindenképp a jobban felszereltet választanám, amennyiben az állapota újszerű és ismert a múltja.

Elvben tényleg több a hibalehetőség, de egy az, hogy ha van tegyük fel egy elromlott tolatókamerád, azzal nem vagy hátrébb, mint ha egyáltalán ne lenne tolatókamerád.

Kettő meg, hogy az én 12 éves autómban elég sok gyári extra van: ülésfűtés, automata xenon fényszóró mosóval, esőérzékelős ablaktörlő, tolatókamera, elektromos ablakok és tükrök, fűthető ablakok, szélvédő, multikormány, sebességfüggő hangerőállítás, digitális automata klíma, automatikusan sötétedő külső és belső tükrök...

mindegyik tökéletesen működik, nem romlott még el és a legtöbb nagyon hasznos is, szóval szerintem egy rendesen összerakott autóban ezek nem romlanak el csakúgy egyhamar.

Az ismerősöm 19 éves Jaguarjaval elég sok gond van, viszont az összes extra hibátlanul működik még abban is, pedig van benne bőven: elektr. memóriás ülések, elektr. ablakok-tükrök-kormány, tetőablak, fényszenzor, esőszenzor, tempomat...

2017. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem nem túl nagy árkülönbség lenne a vennétek egy újabb és magasabb felszereltségű autót. Két megoldást rre a lehetsegre. Gyűjtögettek még eg kis pénzt vagy néztek egy másik márkát, amiből lehet venni olcsóbban jól felszerelt fiatal autót. Én ezt választanám.

Szerintem sem romlanak el az exrák túl nagy eséllyel, hamarabb van más egyéb baja az autónak. Szerencse kell az élethez! Ha mákod van akkr a nagyon öreg járgány is jól megy alattad, ha nem vagy szerencsés fazon akkor a vadiúj autód is elromolhat.

Sokat dob a rendszeres karbantartás az autók minőségén, de a jó márka és típusválasztás is.

Nagyon adok a megérzéseimre. Ha beleszeretek egy autóba akkor azt választom, még akkoris ha más lebeszélne róla. Így kizárólag magamat okolhatom vagy dícsérhetem később. :-)

Ide is illik a régi beszólás: Ha rám hallgautsz azt csinálsz amit akarsz. :-)

2017. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!