Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsgán nézik a...

Műszaki vizsgán nézik a gumiabroncs korát?

Figyelt kérdés
A mintázata kifogástalan, nem kopott, nincsenek rajt repedések, horpadások sem.
2017. ápr. 30. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézik.
2017. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem, most műszakizott a skodám, 1988évj még a gyári gumikkal.
2017. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem.
2017. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Műszaki vizsgán nem nézik meg a DOT számot, ott csak a szemmel látható hibák miatt bukhat az abroncs, az autó.

Azt azonban nem árt tudni, hogy egy esetleges baleset után a műszaki szakértő véleménye lehet az, hogy a müszaki hiányosság is közrejátszott a balesetben, sőt a kötelező biztosítás apró betűs részében is vannak buktatók.

Nem elég ugyanis a biztositási díjat fizetni, a biztositás csak akkor érvényes, ha a vezető vezetöképes, az autó pedig megfelelő műszaki állapotban van.

Érvénytelennek tekinti a biztosító a biztositást, ha a vezető ittas volt, de arra is voltak már példák, hogy télen a nyári gumival közlekedőre hárították a kár rendezését, és megtehetik ezt sokéves abroncsot használó esetében is.

A lényeg mégis az, hogy a saját, és mások biztonsága érdekében legalább a fék, a kormáy megfelelően működjön az autón.

2017. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajna nem.. igaz, nekem 2005-ös gumikkal ment át 1 éve.
2017. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazán behozhatnák már, hogy 2 évente cserélni keljen.

Jó lenne már valami újabb kiadás.

2017. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem nézik, de ha látják hogy nagyon sz.r állapotban van amit simán észre lehet venni azért szólni fognak.

Nekem 11 éves téli gumival ment át nyáron az autóm két évvel ezelőtt. Akkor azért vittem azzal a garnitúrával mert még nem volt hozzá új nyári gumim mert nem sokkal előtte vettem az autót, a téli garnitúra új volt rajta amit télen használtam, nyárra meg a régi autóm szettjét tettem rá. A gumis mondta nekem hogy azt az egy nyarat még kihúzza aztán ha lesz pénzem vegyek normális nyári szettet mert a következő nyarat már nem javasolja, és ennek ellenére havonta egyszer ránézett a gumikra biztos ami biztos alapon.

2017. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!