Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki hozott már be autót...

Valaki hozott már be autót Németországból?

Figyelt kérdés
Érdemes-e behozni onnan? Ha igen, mi ennek a menete? Divat-e ott visszapörgetni a kilométeróra állást? És pl. Toyota-t meg szabad-e kint venni? Mennyibe kerül behozni egy 100kW teljesítményű autót, mire magyar rendszám lesz rajta?

2017. ápr. 30. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Néha megéri néha nem. Lehet jót kapni és rosszat. A bekerulesi költség függ a motortol környezetvédelmi besorolastol és a gépjármű korától.
2017. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Honosítás költségére vannak kalkulátorok, autó árát látod a hirdetésben, könnyű megsaccolni mennyibe kerül kimenni érte. Döntsd el neked megéri vagy nem.
2017. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért jutott eszembe, mert itthon horror áron lehet venni Toyota Avensis-t venni (2003-as modell), kint pedig úgy nézem olcsóbban hozzá lehet jutni.
2017. ápr. 30. 21:51
 4/14 anonim ***** válasza:

3

Általában olcsóbb ezért mennek sokan külföldre autóért meg a nagyobb választék miatt.

2017. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Németországban jobban vannak kímélve az autók meg ott az átlag emberek megveszik az új autót maximum 10 évig használják de inkább 5-8 évig és leadják a kereskedésbe, és ennyi. Nem is nyúzzák úgy mint a magyarok, és persze ott az utak is ezerszer jobbak amik kevésbé ártanak az autónak. Persze ki lehet fogni ott is nagyon rosszakat, tehát oda is jobb lenne hozzáértővel menni érte. A km állást ne vedd alapul mert már ezerszer megmondták hogy nem az számít hanem az állapota. Én céges autót vettem meg igaz Magyarországon jó áron csak mert már akkor 360 ezer km volt benne, igaz nekem csak munkába járáshoz kell tehát mivel nem költöttem rá olyan sokat meg alapból ha olyan utakra megyünk arra ott az asszony autója így én úgy vagyok vele hogy használom ameddig biztonságos és működőképes aztán megy a szemétbe, már 30 ezer km-ert belevágtam egyedül fékcserét csináltattam rajta meg a szokásos olajcsere, stb dolgokat és mondta nekem a szerelő is hogy a sok kilométerhez és korához képest nagyon jó állapotban van még az autó mert látszik hogy öltönyös irodista használhatta a gépet.


Tehát egyenlőre ne a km-ert vedd alapul hanem az autó állapotát, rejtett helyeket érdemes áttapogatni nincs-e rozsda, motorteret, vezetékeket megnézni, alvázat mindenképp.

2017. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó! Nézd nekem egy kettes Avensis 1.8-ra esne a választásom, és minél kevesebb km-rel. Ugyan nekem elsőre soknak hallatszik a 130.000km, de egy ilyen autónál több esetben olvastam a 600 ezerhez közelit. Szóval lehet igazad van, hogy a 130 ezer km még semmi.

Egyébként Neked van rutinod külföldön autóvásárlásban? Nem tudom a menetét: kiválasztom az autót mondjuk a mobile.de-n elrepülök a pénzemmel, kifizetem és hazagurulok vele?

2017. máj. 1. 09:50
 7/14 anonim ***** válasza:
ja kifizeted es vagy haza viteted trelerrel, vagy kivaltasz ra egy piros Ausfuhrkennzeichen-t, amivel mar hazagurulhatsz. (csak elotte kotni kell ra biztositast is)
2017. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

autót kiválasztod, az eladótól sok sok fotot kérsz.. fontos, hazudnak a km állásról, a sérülésmentességről, mindenről. Nem mindig, de úgy mint itthon.

Sok sok fotot érdemes kérni, mert puszira kimenni 100e ft os költségért egy vicc.


80-90e ft regadót megfizeted, van még 50e ft ez az honosítási költséged.


Kinn nappal vedd az autót munkaidőben, reggelre érdemes kiérned, kéred szépen az export rendszámot, ahhoz jár biztosítás az egész unióra kiterjedően és lábon hazahozod.


Kb 250-300e ft lesz az egész hercehurca, egy általad kinézett autót megéri behozni ha lelsz jót mert 2-300e ft ot foghatsz rajta.

2017. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
jár hozzá valoban biztositas, csak epp magad kell megkotnod valahol (szerencsesebb esetben segitenek), nem automatikusan adjak hozza, ami eleg maceras tud lenni ha nincs neted es mondjuk delutan 5 ora van. ugyhogy ahogy elottem irtak, kizarolag delelott munkaidoben intezz mindent, kulonben ulhetsz ott +1 napig
2017. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ohh bocs ez nem rémlett, átmentem másik asztalhoz 2 éve és lett bizti nem is igazán csináltam semmit.. Lehet hogy segitettek nem tudom, péntek volt reggel 9kor láttam meg a kocsit, mire kiértem már majdnem zártak így gondolom le akartak tudni engem :)
2017. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!