Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 éve kicserétettem a kocsimba...

1 éve kicserétettem a kocsimban a motort és még nem írattam át a forgalmiban és sehol máshol sem, mi a tehendő?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már az elején be kellett volna bejelenteni, de amikor bementem az okmányirodába nem tudták mit hogyan kell, és azóta nem foglalkoztam vele...


Van egy szálám, hogy megvásároltam a motort, mi kell majd még hozzá?

Mit javasoltok hogyan csináljam?



2017. máj. 1. 21:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy típusazonos motor lett betéve a régi helyére. Köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 1. 21:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan: bemész egy okmányirodába a számlával és a forgalmival. Lecsengetsz 6000 Forintot az új forgalmiért, amiben az új motorszám szerepel.


Nem hivatalos: Olvashatatlanná teszed a motorszámot. Következő műszakinál megállapítják hogy nem olvasható, amit beírnak a forgalmiba.


Ha ugyan olyan motort teszel be, akkor nincs mitől félni.

Akkor van baj, ha a gyári 1.4 helyett berakod az 1.8 blokkot például.

2017. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez teljesen ugyanolyan típusú motort, minden paraméter stimmel. Egyébként egy szuzukiról van szó. Abból nem lehet probléma, hogy már régebb óta nem lett bejelntve?
2017. máj. 1. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:

A motort bármikor megvehetted, a beépítés is bármikor történhet.

Az viszont téves, hogy egy számla alapján beírják a forgalmiba az új motort. Vagy kivárod a műszaki vizsgát, és ott bemutatod a számlát, vagy csináltatsz egy szemlét az NKH-nál, és az ott kapott adatlappal íratod át.

Esélyes, hogy kérnek egy számlát a beépítésről is.

2017. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ha a beépítésről nincs számlám?
2017. máj. 2. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!