Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz-e valaha 'értékes' egy...

Lesz-e valaha 'értékes' egy 79-es Accord? Ha igen, vajon mikor?

Figyelt kérdés

Eléggé autószerető vagyok, főleg a japánokat, és megbecsülöm a régi, odtimer korúakat is... nekem nincs autóm, de nincs is rá szükségem, mivel Pesten elközlekedek nélküle, és háromnegyed év múlva amúgy is külföldre költözök (sajnos oda nem vihetném ha lenne se, mert adott országban az átpapíroztatás díja borzalmasan sok).


Na de az elmúlt napokban belebotlottam egy 79es évjáratú, magyar papíros, műszakis Honda Accordba, ami korához képest kifejezetten jó állapotban van mind külsőleg, mind motorikusan. Sőt, az ára is eléggé kedvező, mert fél millió forint, és irányár. Autót megnéztem, minimális hiba itt-ott, de akár napi használatban is lehetne.


Ugyanakkor itt jön be a probléma, amit felvetettem... ha meg is venném, kevesebb, mint egy évig használhatnám, utána vagy el kéne adnom, vagy szüleimnél tartani... így eléggé értelmetlen vétel lenne, hacsak nincs realitása annak, hogy az autó értéke a következő 5-10 évben drasztikusan megnőhet, mert akkor rá tudnám magam beszélni, hogy befektetésnek is tökéletes azon túl, hogy fél évig használom (tudna félig-meddig fedett, letakart helyen lenni a kocsi, így állapota nem igen romlana akkor se, ha nem használnám).


Akkor a kérdés... érhet-e ez az autó belátható időn belül milliókat, vagy ritkasága ellenére se akkora nagy durranás, hogy ezzel számolhatnék?


2017. máj. 3. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs realitása hogy drasztikusan nőjön az értéke.

Keress más lehetőséget amiből meggazdagszol.

2017. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem meggazdagodni akarok ebből


csupán meggyőzni magam, hogy nem butaság úgy megvenni adott autót, hogy egy év múlva kb évente kétszer használnám 1-1 hétig :D :D

s az értéknövekedés eléggé meggyőző érv lenne


(szóval összefoglalva: akarom, de tudom hogy nincs rá szükségem, és az értéknövekedés egy ok lenne, hogy még is szükségem lenne rá)


de én is ettől félek, hogy nem akkora ritkaság, csak idős autó

2017. máj. 3. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezek a japán vasak hajlamosak az idők végezetéig működőképesek maradni, (ha a kaszni el nem rohad) esélyes, hogy nem lesz belőle autóritkaság.

Ha mindent vissza tudnál állítani gyári állapotra, és elvinnéd OT- minősítésre, az dobna kicsit az értékén, de hogy a veterán követelményeknek meg tudj felelni, azt az összeget, vagy még többet is, rá kell költeni.

2017. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Honda accord egy nagyon jó japán autó!

Ha úgy látod érdemes belefektetni akkor tedd azt. Nagyon kevés ilyen autót látok és jó kocsi de tényleg.

2017. máj. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel nem lesz.

Nagy szériában gyártott, ráadásul sokat futott példány, használatból adódó sérülésekkel stb stb. Még OT minősítéssel is csak buknál rajta. Mire valódi oldtimert csinálnál belőle messze több pénzbe lenne, mint amennyit adna érte bárki is.

2017. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem fogsz meggazdagodni belőle. Csak akkor vedd meg, ha neked értékes.


Amúgy a régi Accordok a gyengéim, ha tehetném én biztos élnék egy ilyen lehetőséggel. De el nem adnám utána soha. :)

2017. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!