Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajnyomás probléma peugeot...

Olajnyomás probléma peugeot 307 cseréljek olajpumpát?

Figyelt kérdés

sziasztok! korábban feltettem egy kérdést hogy egy peugeot 307 1.4 16 szelepes benzines autóban alapjáraton néha felvillan az olajnyomás lámpa. most megvolt az olajnymas mérés (rendeltem egy műszert hozza és magam mértem meg) eredmények:

hideg motor 3.5 bar -ról indult alapjáraton!

aztán ahogy bemelegedett a víz 90 fokra meg járt utána kb 10 percet az autó szóval az olaj mar nem volt hideg de gondolom a 110 fokot nem érte el.

alapjáraton 0.7 bar (750 rpm)

1000 fordulat kb 1.2

2000 fordulat kb 2.5

3000 nél 3.5 itt mar kinyílik az olajpumpa szelepje és tovább nem megy!

szóval szerintetek ez olajpumpa amire én is gyanakszok vagy tényleg kuka a motor lassan? azért gyanakszok olajpumpára mert fordulaton minden szuper csak az alapjáraton nem bírja megtartani!

148 000 kilométer és motul 5w40 van benne! kérek mindenkit csak az válaszoljon aki biztos a dolgában! köszönöm! :)



2017. máj. 5. 16:38
1 2
 1/14 crudy ***** válasza:
Hát a motor tuti nem kuka csak mert alacsony az olajnyomás. Lehet amúgy olajpumpa, olajszűrő szíj stb. Ha csak alapjáraton van gond akkor én is pumpára gyanakodnék de először megnézném a szűrőt
2017. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
olajszúró szeptemberben volt cserelve Mann és azóta ment vagy 2-3000 kilométert :/ a pumpát meg lánc hajtja ennél a motornál
2017. máj. 5. 17:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a pumpa a rossz, hanem valamelyik csapágynál (főtengely nyugvó, hajtókar) megy el az olajnyomás. Ha már lent van a karter, én lepörgetném azokat a csészéket, és megnézném a csapágyakat.
2017. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg semmi baja nem lesz annak a motornak ettől. Ne járasd alapjáraton, csak amig nagyon muszály. Alapjáraton nincs semmilyen terhelés, igy az jó neki.

Tegyél bele sűrűbb olajat és kész.

2017. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az az 5-40-es olajtól lehet, hidegen sűrű, melegen meg mint a műszerolaj.

Próbálj más olajat.

2017. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

crudy elmesélnéd, hol van bármilyen szíj ami részt vesz az olajszivattyú meghajtásában?


:D

2017. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 crudy ***** válasza:
Nekem is leesett kozben :DD
2017. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segitséget! Szerintem megprobalok egy olajpumpa cseret az meg nem a vilag es majd kiderul! :)
2017. máj. 5. 20:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Leírnád majd a fejleményeket? :)

Kíváncsi lennék mi a hiba oka.

2017. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

4. vagyok. DE ki az aki megállapitotta hogy ez nem jó?

Vagy te csak simán ráfogod , persze attól cserélhetsz bármit.

2017. máj. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!