Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs RENDSZÁM, nagy a baj?

Nincs RENDSZÁM, nagy a baj?

Figyelt kérdés
Tehát vettem 125-ös Mz-t nincs meg a papírja, de adásvételivel szabályosan vettem. Megvan mindenem, jogsi, adásvételi, még biztosítást is kötök(ha lehet rendszám nélkül). Na tehát elkap a rendőr. Mire számíthatok?

2017. máj. 5. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Seggbekukira.
2017. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy szabályosan vetted, de forgalomba helyezni már nem tudod. Innentől kezdve pedig közúton nem használhatod.
2017. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
olyan nincs, h nincs papírja...
2017. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szabályosan adásvételivel vehetsz kokaint is, attól még ugyanúgy elkap a rendőr. :)


Papírok, rendszám nélkül nem lehet közúton használni semmilyen gépjárművet. (A segédmotoros kerékpár nem gépjármű)

Szóval max. azt játszhatnád el, amit sokan csinálnak, hogy "50-esként használod", vagyis azt hazudod, hogy 50-es, és akkor elég egy adás-vételi és biztosítás.

De mivel MZ-ből soha nem gyártottak 50-est, ezt egy rendőr se venné be, szóval ezt becumiztad.

De ha van egy tanyád, ott csapathatod vele. :D

2017. máj. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Emberek 2017-ben képesek lopott MZ-t venni... hihetetlen.
2017. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lopott MZ XDD. Rögtön a lopásra gondolsz. Ha így lenne akkor nagyon sok 50-es lopott lenne.
2017. máj. 6. 12:17
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezt gondoltam, hogy rendszám nélkül nem "lehet" közlekedni (bár nem értem, hogy a rendszámnak mi értelme, ha balesetet csinál a motoros akkor úgy is ottmarad a helyszínen, mivel összetöri magát)
2017. máj. 6. 12:20
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy csak a pénzről, meg az adóról szól...
2017. máj. 6. 12:21
 9/15 A kérdező kommentje:
Na a lényeg: ne rébuszokban beszéljetek. Konkrétan mire számítsak? Elveszik a jogsim? Eltiltanak a vezetéstől? Pénzbírság?
2017. máj. 6. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen. Rengeteg a lopott robogó az országban.



Nézzük a tényeket:

-Vettél egy olyan motort aminek a vezetéséhez nem elég a kis motor jogsi (nem tudjuk neked mid van)

-A géphez nem ártana némi papír ami neked nincs.

-Rendszám köteles ami neked nincs

-Biztosítás hiányában szintén elég szarul állsz a dologgal


Amennyiben részt veszel a közlekedésben egy rendezetlen előéletű, rendszám nélküli, biztosítás nélküli motorral, amire lehet jogositványod sincs... akkor te nem vagy normális.

Számolgathatsz, hogy 90.000 csak az, hogy jogsi nélkül vezeted.

De ez csak apró pénz ahhoz képest amit akkor fogsz fizetni ha baleset lesz :)

2017. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!