Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor kérdés? Tapasztalatlan...

Motor kérdés? Tapasztalatlan vagyok

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves dolgozó lány vagyok, költözés előtt állok. Ebből kifolyólag autóra nem lesz pénzem, se autósjogsira, viszont nagy eséllyel messze költözöm a munkahelyemtől (ami most fél óra tömegközlekedéssel - így pedig akár másfél óra is lehet).

Azt kérdezném, hogy inkább az A1,vagy az A2 motorosjogosítványt éri meg lerakni? Miért? (árban a különbség nagyon kevés)

Valamint tud valaki 200-250 körül olyan motort, mely eme jogsiknak a követelményeinek megfelel, és egy parányit sportosan néz ki? Nem szeretem a Vespa-szerű motorokat :)



2017. máj. 6. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az A2 (35 kW teljesítményig vezethetsz) nyilván "jobban megéri", mert nagyobb motort is lehet vele vezetni. De ha még sose motoroztál, akkor nem biztos, hogy ezzel kezdenék. Ki kell próbálnod, ha a 400-450-es motorral tudsz annyira közlekedni, hogy sikeresen levizsgázz, akkor az A2-vel akár egy 125 vagy 250-es motort is vehetsz magadnak, ha azt jobban tudod kezelni.


Az A1-et viszont biztos meg tudod csinálni, ezzel 125 cm3-ig vezethetsz motort, ezek persze lassabbak.


Ami motorokat ajánlani tudok: Kawasaki Z125, Honda CBR 125, Honda CB 125F, Suzuki GSXR 125 (vagy ezek 250-es változatai)

2017. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve annyira nem is a sebességről van szó ilyen sportmotorok esetében, a 125-ösök is mennek 120-130at azok közül amiket írtam, de akkor is gyengébbek. És a 125-ös motorok rendszerint drágábbak, mint a nagyobbak (ne kérdezd, miért). 200-250-ből nem is biztos sajnos hogy kapsz ilyeneket :s magát a motort talán, de átiratni is kell, biztosítás, stb.
2017. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia szerintem A2 és egy jó 125ös robogó. A motoros oktatók nagyon ottvannak kérdezd majd meg,hogy tudna e 125ös robogót. Az nagyon megy kicsi felépítése van és olyan 4litert eszik 100kmen. Ne tévesszen meg ,hogy robogó a sima 125ös robi lazán legyorsulja a kocsikat.250es felépítése már nagyobb és drágább. Az 50es sem rossz de hosszú távon neked olcsóbb lesz a 125öst fenntartani. Azért A2 mert azzal erősebb gépet is vezethetsz ami lehet 125 ,de mégsem A1.

Széles utat sok-sok balesetmentes kilómétert!

2017. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!