Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmiban miért van benne a...

Forgalmiban miért van benne a saját tömeg? Ha túllépem, milyen körülmények között lehet gond?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy menetbiztonsági okai vannak.


Viszont nem tudom elképzelni, ezt hogyan tartatják be a gyakorlatban. A rendőr ránézésre nem látja, hány kg, mérleg meg nyilván nem lesz nála.

Én túráztam túlpakolt motorral (kb 310 kg volt, forgalmiban 290 volt a max), és nem aggódtam agyon magma miatta. Ha mondjuk balesetben veszek részt, akkor ez befolyásolható tényező lehet az ítélet során?



2017. máj. 7. 06:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* nyilván a maximális tömegre gondoltam. Nem a saját tömegre. Korán van még...
2017. máj. 7. 07:03
 2/12 anonim ***** válasza:
A jármű egy bizonyos terhelésre van méretezve. A járműnek árthatsz vele a legtöbbet, bizonyos mértékig nem probléma. De a rendőr minden miatt szólhat. Volt, hogy ráfutásos balesetnél (5 autó közül a középső, tehát abszolút semmit se csinált a sofőr) beírták, hogy téli gumin várakozott áprilisban...
2017. máj. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.


Az új motoromnak a max terhelhetősége 375 kg. Szerinted 395 még belefér? Augusztusban megint megyek túrára, utassal, csomagokkal.

2017. máj. 7. 08:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Állítólag a megadott terhelhetőséget a duplájával tesztelik.
2017. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Autónál kétlem, motornál is. Nem tudom ezt hol hallhattad
2017. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tv- ben volt egy ilyen autós műsor. Ott mondták, hogy a legtöbb gyártó így tesztel.
2017. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ismerősöm annakidelyén 160kg-osan egy 207es babettával közlekedet, évtizedekig.

A gyári terhelhetősége 90kg.

2017. máj. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt nem árt tudni, hogy mostanság építik be az útburkolatba a kormány által vásárolt tengelysúlymérő berendezéseket. Mintegy 300 helyen lesz beépítve az útba, országszerte. Ez már nem csak a nehéz tehergépjárműveket méri, hanem akár a túlterhelt személygépkocsi, vagy utánfutós szerelvény tulajdonosának is kipostázza majd a csekket. Az éles üzemeltetése még ebben az évben elkezdődik...
2017. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha 20 Kilóval terheled túl attól nem lesz semmi baja, de a dupla túlterhelést, meg már az 50%-osat se igazán szeretik, mechanikailag károsodhat a gép, nem beszélve a menetbiztonságról.


A jogi szabályozása is egyszerű, nyugaton bizony járkálnak mérlegekkel és lemérnek. Itthon inkább a kamionosokat szokták csak, de ahogy írták is elkezdik majd az útba beépíteni a mérőberendezéseket. Szemre nehéz megmondani, de ha a rendőrnek nem tetszik vagy egyértelműen látni, hogy nyeklik a motor, buggyan a gumi akkor bizony meg fogják mérni.


Ha balesetet okozol vele akkor nemhogy befolyásoló, hanem téged fognak legjobban basztatni.

2017. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hmmm rendben köszönöm szépen.


Akkor is én leszek a hibás, ha monduk ő követett el szabálytalanságot (pl nem adta meg az elsőbbségemet, ezért oldalról belerongyolok)?

2017. máj. 7. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!