Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen súlytól (saját tömeg)...

Milyen súlytól (saját tömeg) mondható stabilnak egy autó? (lent részletezve)

Figyelt kérdés
Biztos tudjátok milyen érzés, mikor pl. egy 2000-es évjáratú Suzuki Swift-el mész autópályán, van 1kis szél, és úgy érzed mindjárt felborulsz. Tehát Milyen súlytól (saját tömeg) mondható stabilnak egy autó, ahol már ez a veszély semmiképpen sem fenyegethet?
2016. jan. 27. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinél mást jelent. Nálam például 500 kg körül van a határ: körülbelül ekkora volt a tömege annak a Lotus Seven-replikának, amivel egyszer volt szerencsém autózni. Érdekes módon még a régi Swiftnél is könnyebb volt, mégis azt éreztem, hogy lehetetlen lelökni az útról.
2016. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem csak az autó saját tömegétől függ, hanem többek között a súlypont magasságától is...
2016. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg az se mindegy, hogy az a súly hogyan oszlik el, és pl. milyen felfüggesztesen. Siman lehet, hogy X súly Y konstrukció imbolyog az úton mintha csónakban ülne az ember, X súly Z konstrukció meg úgy megy, mintha sínen húznák. Nagy tömeg nem feltétlen egyenlő a stabil futással, lásd Forma 1 -es autók pl.
2016. jan. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem! Vmi 'fogódzkodót' szerettem volna az autóvásárlásomhoz.
2016. jan. 28. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Széles nyomtáv, nagy tengelytáv, alacsony súlypont és úgy 1,5 tonna.

Nekem az Volvoban nem érezni autópályán az átlag szelet, igaz 1700kiló :)

2016. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítok: azt magamtól is tudtam, h egy nagyobb autóval nincs gond. De én kis autót tervezek venni, pl: új Suzuki swift, Skoda fabia, opel corsa/astra, ford fiesta....
2016. jan. 29. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!