Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F több napos állás...

Opel Astra F több napos állás után dadogva indul. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
C14NZ motoros '92-es F Astra ha kb. 2 napig áll, akkor utána indítás után nagyon egyenetlenül jár. Durrog a kipufogónál, kb. olyan mintha 300-as alapjárat lenne vagy mintha csak 3 henger menne. De eltelik kb. 1 perc és utána szépen lassan összeszedi magát és utána megy szépen. Én arra gondoltam, hogy esetleg bepárásodhat az elosztófedél vagy a gyertyák ilyenkor, és amíg az el nem tűnik amiatt csinálja. De egyébként ha mondjuk 1 napot áll, akkor nem csinálja, csak több nap után. Mi lehet az oka ennek?

2017. máj. 7. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Hengerfejtömítés? Nekem az volt, pont ezekkel a tünetekkel.

Mikor jár a motor kitágul a hűtőfolyadék is, meg tolja bele a kipufogógázt, mert átereszt. Ezzel jó túlnyomás lesz a hűtőkörben.

Mikor leállítod, akkor a túlnyomás miatt visszaszivárog a lé az égéstérbe.

Ha buborékol a kiegyenlítőtartály, akkor egyértelműen ez a hiba. Ha nem, akko azért próbáld ki azt, hogy leállítás után óvatosan kiereszted a túlnyomást a kiegyenlítőtartályból.

Ha így nem dadog pár nap után, akkor nagyon gyanús.

2017. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem az lesz szerintem, kb. 2 hónappal ezelőtt lett felujitva a motor kompletten a gyűrűzést kivéve. A gyújtásrendszer is új az egész. Egyébként semmi más baja nincs az autónak, a víz az azóta is ugyanannyi van benne, nem erőtlen, és nem dadog soha, szép hangja is van. Minden más rendben van vele.
2017. máj. 9. 06:14
 3/3 anonim ***** válasza:
A hibát először ott kell keresni, ahol legutóbb hozzá lett nyúlva. Neked lesz mit nyomozni...
2017. máj. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!