Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es 4T robogó kipufogó...

50-es 4T robogó kipufogó betétet lehet cserélni?

Figyelt kérdés
Városban használom leginkább és iszonyatosan csörög a robogó motorja olyan 3-5km után. Érdekes hogy amint leállítom majd elindítom abbamarad a csörgés majd idővel újra elkezdi. Nem vagyok biztos abban hogy a kipufogó a hibás de a szervizben azt mondták semmi baja nincs ott persze nem csörgött de haza út felétől megint rákezdett. Ha a kipufogó betét a rossz akkor azt lehet cserélni? A motorba nincs 6000km

2017. máj. 8. 20:26
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Miféle betétre gondolsz? A 4T kipu egész más kialakítású, ott karák vannak, meg a katalizátor. A motor csörgését azért a kipu felől hallod mert oda átvezetődik, de nem az csöröghet abban a motorban.

Ha fennáll továbbra is, akkor szét kell szedni a blokkot.

2017. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de 1forintot se költök erre a motorra. A blokkot miért kellene szétszedni? Itt akárki kiír egy kismotorral kapcsolatos esetet egyből megkapja hogy blokkot kell szétszedni. De minek???? Ez az oldal tényleg csak a retardált kérdéseknek való.
2017. máj. 11. 07:03
 3/3 Zzzoli ***** válasza:

Mert a csörgés a blokkból jön a legtöbb esetben. nem akarsz rá költeni? Nem is kell, a blokkot Te is szét tudod szedni. Én magamnak méreteztem és hegesztettem össze egy blokk széthúzó és összerakó szerszámot, pillanatok alatt megvolt.

Kimész a műhelybe és összedobod rövid idő alatt.

Miért kell széthúzni? Gyakori a főtengelycsapágy hiba, alsó tűgörgő hiba, dugó, henger, felső tűgörgő stb.. és ezek csak akkor derülnek ki ha szétszeded daraborka és megvizsgálod, átnézed.

A robeszok annyira egyszerű darabok hogy egy analfabéta is szét tudja szedni és összerakni pontosan, precízen.

2017. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!