Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen előjelei vannak a...

Vpeti89 kérdése:

Milyen előjelei vannak a vezérműszíj elhasználtságának?

Figyelt kérdés

2004-ben gyártott Renault Thalia-ról van szó, a motor 1.4 liter, 8 szelep 55 kW.


A gyártó 120 000 km megtétele után, vagy 5 évenként javasol komplett vezérműcserét mindennel együtt.


Jelenleg 121 833 km-n áll a számláló, a vezérmű még soha nem volt cserélve.


A motor hiba nélkül működik, nem hallani semmi gyanús nem oda illő zajt/csörömpölést, a motor hangja olyan, mint új korában, sehonnan nem szivárog semelyik folyadék - ezért kérdezem, milyen jelei vannak a vezérműszíj elhasználtságának?



2017. máj. 9. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sokszor nincs semmilyen előjele, egyszer csak pukk és jöhet a motorgenerál. Ha egy kis szerencséd van, akkor valamelyik feszítőgörgő elkezd zörögni mielőtt szétesne.
2017. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tehát már kétszer le kellett volna cserélni.

Persze van ebben kajli is, de én azért a héten lecserélném.

2017. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos semmi előjele nincs. És ami még bosszantó hogy külsőleg sem látszik kopás vagy bármi. Egyszerűen csak a laposszij bordái elkezdenek egyébként fellazulni és egyszer csak letépi a főtengely bordás fogaskereke és meg is van a baj ha épp a dugattyú és a szelepek együtt állnak. A legjobb az amit tehetünk hogy előírtnál hamarabb cseréljük és időnként ellenőrizzük hogy elég feszes vagy nem e olajos.
2017. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Most látom csak hogy 121 ezer km. óraállásod van. Jujj! Szerintem ne is csinálj mást, vegyél egy vezérműszíjjat és cseréld/cseréltesd ki minél hamarabb.

Komplett vezérműt nem szükséges cserélni ha nem zajos a motor. Én 200.ezer felett a második szijcsere alkalmával szoktam vizpumpát, nyomógörgöket és bordáskereket cserélni.

2017. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dede, cserélj ki szépen mindent amit kell, mert sok-sok év is eltelt már, és km is van benne.
2017. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jééézusom...2004-es a vezérműszíj? Holnap reggel cseréld ki, mert vagy átugrik, vagy szakad.A szíjat mindenképpen cseréld, a többit ráérsz máskor.


előjele nincs.

2017. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az évek miatt már rég cserélni kellett volna legalább kétszer, de mostmár a km is túlfutott, kb. azonnal cserés.
2017. máj. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy kétejeid oszoljanak az azonnali csere szükségességéről én is csatlakozom az előttem szólókhoz.


Lehet, hogy még elmenne a jelenlegi szíjjal akár 20-30000-et is, de az is lehet, hogy már holnap elszakad. Orosz rulett. Nem hasraütésre adta meg a gyártó az 5 év vagy 120e km-t, várhatóan inkább hamarabb szakad, mint később.

2017. máj. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi. Egyik pillanatban még jó, a következőben meg már elszakadt. Én nem ezen spórolnék.
2017. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy szerencséd van. A Km-nél ami benne van,sokkal nagyobb baj, hogy már 13 éves. Ilyenkor már közel sem olyan rugalmas a gumi,mint újkorában. És ne spórolj, hogy csak a szíjat cseréled le. Megúszod 15-20 ezerből,munkadíjjal együtt, aztán egyszer csak elkezd vacakolni valamelyik görgő,amit vagy meghallasz,vagy nem. Ha meghallod, ugyanazért a munkadíjért megint megcsináltatod, ha nem hallod meg,akkor 100 ezres nagyságrendű károd lehet,és feleslegesen cseréltetted le a szíjat is.Amennyi Km-ert mentél vele,1 Ft-ba sem fog kerülni Km-enként a komplett csere.
2017. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!