Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom ha hengerfejes...

Honnan tudom ha hengerfejes az autó?

Figyelt kérdés
A hűtővízben szokott lenni valami "homok vagy vas szerű valami", egy ismerős azt mondta vszleg az autó hengerfejes. Honnan lehet megtudni, hogy tényleg az-e?

2017. máj. 11. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Megbontas nelkul sehogy. Ha a hutovizben olaj van, esetleg goz jon a kipufogon, az minimum gyanus.
2017. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
94%
Sehogy¿? Minek irnak olyanok, akik nem ertenek hozzá..? Ha picit fogy a hüttő folyadék, es nem csöpög el sehol, akkor valószínűleg picit repedt a hengerfej es oda be fojdogal a viz. Vagy melegedni szokott a hűtő folyadék normal menetben, es mondjuk a vizpumpa is működik rendesen, akkor biztos hogy hengerfejes. Vagy mondjuk ha a kiegyenlítő tartályban a hutofojadek gáz adáskor bugyborékol akkor tuti hogy hengerfejes. Amig nem fogy a hutőfolyadek, csak nagy terhelésnél melegszik a hutofolyadek, akkor lehet hogy csak a hengerfej tömítést kell cserélni.
2017. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kiitos ***** válasza:
89%
olaj a vízben, víz a karterben , buburékok a vízben , fogy a víz
2017. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ! Kb fél éve töltöttem bele a -max szintig hűtőfolyadékot, ma megnéztem és a -min alatt van éppen. Ez a vízmennyiség fogyás rossz, vagy normális?
2017. máj. 12. 00:29
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
A csövet megfogod, amiben kering a hűtőfolyadék, autó beindít és valaki más túràztatja a motort. Ha érzed, hogy gàzadáskor keményedik a cső, akkor hengerfejes.
2017. máj. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fél év alatti fogyás az semmi. Az a "homok" mégis honnan kerülne bele? Szerintem meg öreg a blokk és a lerakódott rozsda oldódik ki és az lehet benne.
2017. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit elkeseriteni, DE a HUTOKOR nyomasprobajaval lehet kideriteni, hogy az adott autoban van-e tomitetlenseg, illetve az merre talalhato.

A tobbi meg nagyreszt Voodoo szertartas, persze vannak egyertelmu jelek, de gumicso kemenyedes :) Es szerinted a Vizpumpa mit csinal csukott termosztat eseteben?

Acsorog es nezelodik, azon gondolkodik nem szabad nyomast csinalnom a gumicsovekben, meg veletlenul sem... :)


Egyebkent nem valoszinu az lenne, bar a kerdes fel ev alatt mennyit hasznaltad?

2017. máj. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kb 3000 km-t mentem összesen a fél év alatt, felét országúton/autópályán, felét városban
2017. máj. 15. 23:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem tunik veszesnek innen. En akkor is javaslom Ne Bennem bizzal hanem egy nyomasprobaban. Az sokkal megnyugtatobb. Lehet valahonnan csopog ahol nem is latod, es elparolog. Sok sikert
2017. máj. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
megnyomkodtam a csövet, gázadással is próbálkoztam, de nem keményedett meg a cső, a víz pedig csak cirkulál, de külön buborékokat nem vettem észre, a fél évvel ezelőtti víztöltés óta kb ugyan olyan tiszta hűtővíz, csak az alján vannak azok a lerakódások.
2017. máj. 17. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!