Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valószínű hengerfejes az...

Kevin Kevin kérdése:

Valószínű hengerfejes az autóm, mennyire számítsak?

Figyelt kérdés
Gyorsan elfolyik a hűtővíz,kipufogóból fehéres füst jön ki.Fiat bravo 1.2 16v-ről van szó

2017. márc. 5. 08:40
 1/7 aszlan válasza:
Hat valoszinulg repedés van rajta.ha alu akkor lehet hegeszteni azert szet kel szedni biztos vannak benne kopot szelepek is vezetok es ijenkos mar új szelep szar szimering is kel rá.hat kb egy 400 euro korul szamihatol rá.szatmárnémetibe van egy ügyes cég kimondotan ezé foglakozik nagyi jol dolgoznak es barmit meg csinalnak rajta.
2017. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fiathoz olcsó a cucc. valószínűleg csak hengerfej tömítés kell. De a hengerfejet ajánlott gépműhelyben felújítani kb 40-60000. Új vezérlés szettel kéne összerakni, de minimum egy új szíj. Tömítések kb 30000. Munkaigények kb 10-15 óra átlag 7000/ óra. Ha számlával kéred még +27% általában.


Igényes munkával, minden szükséges dolog kicserélésével min 200000 FT

2017. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

200 ezerből kihozok 2 ilyen motor felújítását,gyűrűzéssel és csapágyazással együtt.


Nekem egy V6-nál volt 35 ezer forint a 2db hengerfej felújítás.


60-70 ezerből kihozható az egész.

2017. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 hengerfej felujítás 35 e ft...

Gondolom 1 blokk 2 hengerfeje volt...

Mit tettek bele?Bontott tömítést,és bontott hengerfej csavarokat?:)

Ha minőségi volt kérlek mond el hol,és viszek vagy 10 hengerfejet ,jó hely lehet ahol minden minőségi és kb csak úgy jófejségből 100-120 ezerből 65-85 ezret ráfizetnek saját zsebből.

2017. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hengerfejcsavarokat és a tömítést nem számoltam bele,mert azt nem a hengerfejesnek fizettem,hanem a szerelőmnek,aki szétszedte és összerakta a blokkot.


Suzuki G13B motornál pedig 115 volt a hf felújítás,gyűrűzés,hajtókarcsapágyak,szimeringek,tömítések,olajak és a munkadíj.

2.0 KF V6-nál 250 volt a vége ugyanennek,csakhogy ott 100 ezer volt a 24db hidrotőke,és 30 ezer körül a csapágyak.

2017. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100 és 200 ezer között várható.
2017. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én két éve 150-ért vettem egy komplett blokkot, amin jó állapotú hengerfej volt. A többi sallangot simán el lehet adni ami nem kell, így biztos vagyok benne, hogy 50 ezerből ki kell jönnie, még ha nem is felújításról van szó.


Hogy mennyibe kerülne a felújítás az tőled is függ. Le kell venni a hengerfejet és megnézni, hogy pontosan mi a baja. Lehet, hogy csak egy új hengerfejtömítés kell neki. Ha pedig repedt az öntvény, akkor pár ezer Forintért megjavítják. Hogy teljes felújítást akarsz-e az csak tőled függ, a szerelőd gondolom úgy is elmondja, hogy milyen állapotban van.

2017. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!