Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio Akku hiba?

Renault Clio Akku hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tegnap este vettem egy Renault Clio III -t 1,5M ft-ért. Beültünk, indít (kicsit lefulladósan, gyenge az akku töltöttség), lámpa fel, 4 perc elteltével egy rövid sarok megtétele után a kormányszervó hol elment, hol visszajött.. Fékezéskor ledadogott a motor, és minden létező hibát elkezdett jelezni a kocsi. Először azt hittem, hogy kifogyott az üzemanyag, mert a kereskedésben nem feltöltve tárolják. Leállítom, majd újra megpróbálom beindítani (informatikus vagyok, naná hogy a reboot az első amit megpróbálok :D).. Marha jó, a kocsi nem indul, már meg se pörgeti a motort az akku. Ez este volt, a kereskedés zárásakor, de utolsó pillanatban elkaptam egy embert, aki kihozta a bika akkujukat, bebikáztuk... Első 4 perc megint szépen telt, majd kb 2 perccel a bika akku levétele után szintén minden hiba előjött.. Ezúttal egy centit se mozdulhattunk a kocsival, mert az alapfordulat felment 2000 körülre ütemes, periodikus ingadozással (mint amikor túráztatjuk a motort), gázpedálra nem reagált, láthatóan nem működik a kocsi... így eltelt 5 perc alatt, ekkora fordulaton illett volna töltenie az akkunak valamennyit azért szerintem. De leállítás, és ismét indításnál megint nem indult. Na hát ott a vége, tudatosult bennünk, hogy a frissen kifizetett autónkkal ma tuti nem megyünk haza... A kereskedést záró úriember azt mondta, hogy hagyjuk ott a kocsit, majd holnap foglalkozik vele, de ne aggódjunk, ez tipikus gyenge-akku hibajelenség, kicserélik, vagy feltöltik, és jó lesz.


A kérdésem az, hogy hibás/gyenge akku okozhat-e ilyen hibákat? Létezik olyan, hogy az akku a rossz, azért nem veszi fel a töltést? Ha nem veszi fel a töltést, akkor a generátor nem tud annyit termelni, hogy elég legyen a kocsinak magának? Szeretném jobban megérteni a hibát, akkor is, ha tényleg az akku cseréje megoldja a gondot, és akkor is, ha valami másról van szó.


Köszönöm a válaszokat.



2017. máj. 12. 07:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább töltés hibának tűnik. A generátor akku nélkül is el tudja látni az autót megfelelő mennyiségű árammal. Esetleg nagyon zárlatos akku okozhatna még ilyen problémát, de az, hogy először beindult és néhány percig ment, nem erre utal.
2017. máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg a generátor lesz hibás. Vagy valami más elektronikai hiba, francia hulladék lévén.


Az ilyen kereskedők meg megrohadhatnak.

2017. máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Legalább ne irj hülyeséget, ha fogalmad sincs az autóhoz, de főleg az elektromossághoz halvány fi..od sincs.

Mondja már meg nekem valaki mi köze az akkunak , generátornak ahhoz hogy milyen gyártmányú az autó???

Az akkut minden országban gyártják, minden féle fantázia névvel. A generátor pedig több mint valószinű, BOSCH, vagy VALEO.

A BOSCH az francia hulladék ???

Ettől függetlenül lehet bármelyik a rossz, vagy akár mind kettő is.

2017. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Elolvastam még egyszer, hátha csak elkerülte a figyelmemet, de nem...

Te most tényleg úgy vettél meg egy autót, hogy a vételár kifizetése ELŐTT nem mentél vele egy pár perces próbakört? Mert az ott is kiderült volna, és akkor nincs üzlet.

2017. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma vissza mentem az autókereskedésbe, és már messzi előreköszönéssel jelezték, hogy "megjavították" a kocsit, csak le volt merülve az akkumulátor, és kimérték, a generátornak egészen biztos, hogy nincs baja, menjek nyugodtan a frissen feltöltött akkus kocsimmal végre mostmár a kapun kívülre... Na már most én se jöttem teljesen a falvédőről, táskából előkaptam a multimétert... Álló motornál 12.88 (tényleg feltöltötték..) Járó motornál 12.50 ... Felkapcsolom a tompítottat, benyomom a klímát... 11.2 Volt.. Na mondom elmentek a tudjátok hogy hova.. Úgy döntöttem vissza kérem a vételárat, és hagyjuk egymást békén, szerintem mindenkinek jobb így... de pénzt nem adnak vissza.. Gondoltam, hogy okosabb leszek náluk, és adjanak akkor legalább egy jegyzőkönyvet, hogy így nem lehet menni a kocsival... Na ők olyat se adnak, jött az érvelés, hogy ők nem autószerelők, a kocsi meg pöccre indul, miért nem viszem már el a szép-új kocsimmal... Tehát összegezve, annak ellenére, hogy a telephelyet nem tudtam tegnap elhagyni a kocsival, ma kimérve nem volt töltés, és a kifizetéstől/aláírástól számítva nem telt el 24 óra (nem még 72) ők aztán tuti nem adják vissza a pénzt... (AAA Auto - Fót) de megígérték és a nagy-esküt letették, hogy hétfőre meg lesz javítva a kocsi, csak most így péntek délután már nincs bent az autószerelő... 3 lehetőségem volt tehát, mert felhívtam egy lelkes ügyvéd ismerősömet. 1. Bele megyek, hogy hétfőre kész lesz, és kicserélik a generátort.. Remélhetőleg tényleg megteszik, és nem rontanak el még benne valami mást is... 2. Saját felelősségre elhozom így, és egy trailerrel a frissen vett másfél millás autómat beviszem egy közeli szervizbe, és önköltségen megjavíttatom. 3. (az ügyvédnek már csillogott a szeme), bepereljük őket, mert tisztán nyert ügy, és úgy 2-3 év múlva "kaszálunk" rajtuk egy kis pénzt.. Addig meg se autó, se pénz..Mert ugye így nem veszem át a kocsit, pénzt meg nem adnak vissza...

Én most az első opciót választottam, csinálják meg. Ha ezek után se csinálják, én nem tudom mit teszek, de ez szavakba se önthető mekkora csalódás.. Nem a kocsiba, mert egy generátor tönkre mehet bármikor. Hanem az aaa autóba... Ha bárkinek adhatok egy tanácsot ezek után, soha de soha ne vegyen autót tőlük, mert még az se igaz, amit kérdeznek.. Ja és igen.. Telefonon elérhetetlenek, visszahívást hiába kértem, arra nem méltattak, hogy felhívjanak, és az emailre se reagáltak, amit még reggel írtam nekik.. (összegezve: hozzáállás nulla, hazudozás példás és folyamatos, ügyfélszolgálat nulla, üzleti korrektség talán egy 1-es (végülis megcsinálják, miután nem tudtak átverni minden próbálkozásuk ellenére se a generátor-kérdésben)... Gáz...

2017. máj. 12. 22:22
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló. Természetesen kipróbáltam a kocsit, amikor válogattam is mentem egy 10 perces próbautat, meg a kifizetés napján is beindítottam a motort, és 10 percig járt.. Akkor jónak tűnt. De sajnos pont nem volt kint a nagy piros tábla a szélvédőn, hogy vigyázz, bár az akksi töltött még valamennyire, de nem töltődik! :D
2017. máj. 12. 22:23
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

AAA?

Akkor ott rontottad el, hogy betetted a lábad hozzájuk.

Az internet összes létező oldalán szidják ezt a tetű bandát.

Ha javasolhatom, a vásárlás előtt keress rá a kereskedő cégre az interneten.


Remélem sikerül minimális veszteséggel kijönnöd a dologból.

2017. máj. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem adják vissza a pénzt?

Jó, akkor vegyék meg az autót ugyanannyiért amennyiért adták.

Oda kell menni egy kisbusznyi széles vállú cimborával, és meggyőzni őket.

Vagy kérni egy közterületfoglalási engedély tüntetésre, és kiállni a bejárat elé egy bazi nagy táblával, és mindenkinek, aki be akar menni, elmesélni a sztorit.

Egy pár széles vállú "segítő" ilyenkor sem árt.


Vagy ha ez sem sikerül, és el kell hozni az autót, éjszaka egy robogóról bedobni pár kromofággal töltött lufit a telepre, a legdrágább autókra, megérdemlik.

2017. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Megint egy rossz pont az AAA-nak, nem is értem, hogy tud a piacon maradni ez a cég...

Kedves kérdező! Kérek írd majd meg ide, hogy mi lett a vége a történetednek! Talán okul belőle más is.

2017. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Mint látjátok, eltelt azóta egy "kis" idő. Sokminden történt azóta, csak egy valami nem. Kocsim még mindig nincs.

Röviden az elejétől:


2017-05-11: 1 millió 470 ezer ft-ért vettünk egy renault clio III 14.16v (amúgy jól felszerelt) autót az AAA autóban, Fóton. Ezen a napon a kocsival már nem tudtuk elhagyni a telephelyet, lemerült az akksi, gyanú szerint töltés sincs.

2017-05-12: Akksit feltöltötték, a kocsi pöccre indul, állították, hogy leellenőrizték, hogy van töltés, meg minden rendben. Én multiméterrel rámértem, nincs töltés, és így nem vettem át az autót.

Kértük, hogy mind a kocsi állapota, mind a sorozatos hülyének nézések és hazudozások miatt (mert már vásárlás előtt és közben is volt pár) elállnánk a vásárlástól. Ez a vételtől számított 23. órában történt. Közölték,hogy pénzt nem adnak vissza, holott erre a saját szerződésük, és a törvény is lehetőséget adott volna. (itt még a kocsi se volt átírva, meg semmi) Ezután megegyeztünk abban, hogy az autót megjavítják 15.-re hétfőre), mert akkor is megjavítanák, ha nem kérnénk a kocsit, mert így nem lehet eladni. Ugyanezen alkalommal kérésünkre nem voltak hajlandóak írásban igazolni, hogy a kocsi hibás, azzal érveltek, hogy ők nem autószerelők, és nem tehetnek ilyen megállapítást.


2017-05-15: hívnak, hogy a generátor csak keddre lesz meg, ne menjünk.

2017-05-16: Kedd.. Délelőtt hívnak, h kész a kocsi átírása, és a kocsiba is kicserélték a generátort, mehetünk is érte amikor csak akarunk

Megyünk délután a kocsiért (majd' 2 órát bkv-zva)... Nagy nehezen sikerült szerezni valakit, aki 20 perc "pill utána kérdezek" után közölte, hogy dehát a kocsi nincs is még kész. Kiderült,hogy generátorcsere után sincs töltés, csak elfelejtettek felhívni, hogy ezt közöljék, és ne menjünk potyára. Jelezték, hogy a kocsit kivitték egy szerződéses külső partner szervizbe, és hamarosan megjavítják.


2017-05-22: a múlt héten többször, nappal is, késő délután is, hétköznap is, hétvégén is hívtuk, (nem hivogattuk, egyszerre csak 1 hívás, hívások közt órák), sms-t is küldtünk, hogy legalább azt mondják meg meddig maradok kocsi nélkül, hogy legalább annyit tudjak, hogy vegyek-e bkv bérletet, vagy jeggyel rohangáljak. De nem vették fel. SMS-emre nem reagáltak.. Emailemre nem reagáltak... Szóval 2017-05-22.-én az a helyzet, hogy 6 napja semmilyen módon nem lehet kapcsolatot felvenni velük, és halvány fogalmunk sincs, mi van a kocsinkkal.

2017. máj. 22. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!