Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Toledo 1.6 16v vélemények?

Seat Toledo 1.6 16v vélemények?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok véleménye érdekelne akiknek ilyen autójuk van/volt. Milyen hibák jöttek elő? Mik a tipushibák? Mire kell figyelni a vásárláskor? Hallottam motor öntési tipus hibákról erről ki mit tud?

2017. máj. 12. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Korrodálás,olajfogyasztás olajnyomás gondok,és furcsa pillanatról pillanatra megjelenő motorproblémák ,főleg az üzemanyag ellátás miatt...

Ezeket mondják főleg amikre figyelni kell..

Nekem a rozsda és olajfogyasztás volt jelen...

Kb 1 liter 7e km-en.

2017. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Típushibának nem mondanám, de az a motor kéri a 95-ösnél nagyobb oktánszámú benzint, csakúgy mint bármelyik másik VW konszernes modellben. Megy az 95-össel is, de elindulásnál, meleg motor esetén, jól hallható a csörgés. Különösebb gondot nem okoz, de gusztustalan dolog. A másik meg hogy 95-össel nincs meg a motorban a 105 lóerő, amit a gyár ígér (98-assal).
2017. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vajon tényleg aggasztó dolog az ha elfogy 1 liter motorolaj 7000 km-en? Frászt! Teljesen normális. A gyárak 0,5-1 liter/ 1000 km maximális olajfogyasztást tartanak még elfogadhatónak. Na most osszuk el az 1 litert 7-tel! Az annyi mint 0,14 liter olaj 1000km-re nézve. Az télleg baromi sok...
2017. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 1.4-es motorral jobban jársz.

Amúgy lehet szépíteni ezt az olajfogyasztást, de a 14 éves Fiatban 15 ezer alatt 3-4dl fogy nekem, akkor a 2 liter igencsak meredek, pláne, hogy újabb autóról van szó.

2017. máj. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az 1.4-es motor meg tényleg kevés bele. Kitalálták ám a németek ezt a fránya TDI-dolgot... Nem ismerem az összes motorvariánst, de ha kockázatkerülő vagy, akkor 1.6-osból a 102 lovas 8 szelepest kellene venned, már ha van ilyen.
2017. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem normál közlekedéshez elég bele. 1.4-es képest egész nyomatékos.
2017. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1.6 SR 8 szelepes motorral van a Toledo, igaz évjàratot nem ìrtàl, nekem 2002es van tehàt 1m2 Toledo!

Küszöbök rozsdàsodàsàra kell figyelni, beàzàs az összes ajtónàl és pollenszűrőnél, mikrokapcsoló gondok, csomagtartó ajtónàl kàbeltörés kb ennyi.

Nagyon szerethető autó, de kell az 1.6 os moci bele, a 16 szelepest nem ajànlom( a teàskanàlnyi szelepeivel) a 8 szelepes alacsonyabb fordulatról él!

2017. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!