Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki milyen autot valasztana...

Ki milyen autot valasztana taxizasra maximum 3.5-4 millio forintig?

Figyelt kérdés
Csak kivancsisagbol kerdeznem esetleges hozzaerto szemelyektol, hogy ki milyen tipusu autot valaszatna taxizasra.

2017. máj. 13. 09:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Dacia Logan 1.2 benzin (pesten nem játszik, mert nincs meg a minimális teljesítménye). Kicsit sokat eszik (éjszaka 6,5-7 liter, de nappal behúzza majdnem a 8-at), de cserébe egyszerű mint a faék, és bagóból szervizelteted. Minden belső borítás műanyag benne, könnyű takarítani -nekem lehányták az ajtómat, kb 10 perc volt a takarítása-. Újonnan megkapod 2,6 milláért, Dacia szinten "full extrával", és ugyanannyit termel, mint egy 5 millából vett Toyota (nem hibrid Prius, hanem pl egy Avensis). Tény, nem a kényelem bajnoka, de nem is arra való. Bírja a gyűrődést, ütöd-vágod, gurul, ennyi. Nem versenyautó, meg nem "kanyarvadász", de nem is kell. Egy munkaeszköz. Nem a diszkó elől akarsz vele csajokat összeszedni, hanem pénzt akarsz vele termelni, arra meg pont jó.
2017. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Dacia Logan 1.2 benzin (pesten nem játszik, mert nincs meg a minimális teljesítménye)."


Milyen teljesítmény kell Pestre, vagy miről beszélsz???

2017. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
meg van szabva több paraméter a pesti rendeletben, ami 2013 szeptemberében lépett életbe. Ennek egyik eleme a "minimális motorteljesítmény", ami 55kW (kb 75 lóerő), a Logan 1.2-es motorja ezt pont nem éri el a maga 53kW-os teljesítményével. Vidéken jó, de pesten nem fogja megkapni az engedélyt.
2017. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Jaa értem, kösz az infót :D
2017. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Nehany parameternek meg kell felelnie, ahogy az elottem szolo is irja. 55kw, EURO5, klimas, tengelytav minimum 2550 mm, csomagtarto kombinal 390 l minimu, nem kombinal 430l.


Szerintem ford focus a nyero.

2017. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pestre is megfelel a Logan II, csak nem az alap 1.2-es motorral. Minden paramétert teljesít (tengelytáv, csomagtartó, az enyémnek már EURO 6-os motorja van) egyébként a teljesítményen kívül, ezért vagy a 0.9 TCe turbó benzin (90 LE) vagy az 1.5 dízel kell pestre, ezeknek a teljesítményük is megvan. Tény, nem digit klímás, hanem manuális, de megfelel. A két izmosabb motorral még szedi is a lábát emberesen, mondjuk én még mindig azt mondom, hogy igazából se a dízel, se a turbó motor nem nagyon való taxinak, pont a rövid távok miatt. Alternatíva lehetne még az új Lada is, mert olcsó, klímával kb egy árban van a dákesszal, ugyanúgy Renault származék, csak a gyári fogyasztási értékeket átnézve szerintem a gatyádat lezabálja városban.
2017. júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!