Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klíma bekapcsolása után fura...

Mikoo01 kérdése:

Klíma bekapcsolása után fura villanymotor szerű hang?

Figyelt kérdés
Klíma bekapcsolása után a természetes kompresszor zaj mellett egy fura, pici villanymotor zúgás szerű hang is hallatszódik, ami fordulattal együtt hangosodik vagy épp halkul. Egész nagy fordulaton szűnik csak meg a hang. Mi lehet ez? Toyota Yaris.

2017. máj. 13. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szíjtárcsával van valami?
2017. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Passz, nekem valamilyen elektromos zajnak tűnik, mintsem mechanikusnak, ha érted mire gondolok.
2017. máj. 13. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
A kompresszorral együtt indul a fűtőmotor is, talán azt hallod, vagy beszorult a ventilátorhoz egy falevél.
2017. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Háát nagyon nehéz megfogalmazni, hogy milyen is a hang. De nem állandó, csak néha jön elő. Valami kis csapágyra gondoltam, de szerintem nem a kompresszor.
2017. máj. 13. 17:53
 5/11 anonim ***** válasza:

#3 fordítva: ha nem megy a szellőzőmotor, nem indul el a klíma sem (manuális klímás autóknál).

Kérdező: amit hallasz, az a klímahűtő ventilátora, a klíma bekapcsolásakor azonnal elindul.

2017. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Yarist nem ismerem, de a múltkor én a feleségem 8Sazr francia) autójában hallottam egy apró villanymotor hangját. Automata klímás a járgány, és gyújtásra téve hallottam a zajt. Rövid idő alatt megtaláltam a forrását: a belső tükör felett van a belső hőmérő érzékelője, és egy picike ventilátor szívja be oda a levegőt.


A Yarisban nincs hasonló érzékelő?

2017. máj. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem olyan érzékelő, mert ahogy a gázpedállal játszok, a kis hang úgy változik; trhát ha gázt adok, úgy jobban felpörög és ha lelépek róla akkor csökken a zaj. ÉS csak néha, bár már egyre többször lehet a hangot hallani. Nagy fordulaton viszont megszűnik a hang. Biztos, hogy nem valami gyári hang.
2017. máj. 14. 10:21
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a ventilátor állandó fordulaton dolgozik, nem pedig a vezérlés tempóját veszi fel, én azért zárnám ki a ventilátort. De lehet, hogy hülyeséget írok, szóljatok.
2017. máj. 14. 10:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a motor fordulatszámára változik a hangja, akkor a kompresszor, vagy a szíjfeszítő csapágyazásnál valószínűbb a hiba.
2017. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Felnyitott motorháztetőnél kiderült a hiba: a kompresszor olyan csapágyas, mint az állat...lehet, hogy az autópályán nagy sebességnél felkapcsolgatás miatt lett baja?
2017. máj. 16. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!