Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire rossz választá...

Tényleg ennyire rossz választás volt a dízel?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálunk egy B5.5 Passat. Nem füstöl, nem eszi az olajat. Nyilván nem prémium, nem is ez volt a cél, hanem az hogy legyen egy kényelmes, jó családi autónk. Eddig minden rendben, elégedett vagyok vele én is. Egyik ismerősünk átugrott hozzánk és amikor meglátta az új családtagot, rögtön elkezdte fikázni, hogy így rossz, úgy rossz, nem lett volna szabad dízelt venni, egyébként is rosszak a vw dízelek. Sok baja lesz a későbbiekben és hogy miért pont ezt vettük, mikor annyi minden más lett volna, ami jó... Tényleg ennyire gáz? Mire figyeljünk oda? Normális válaszokat szeretnék.

2017. máj. 14. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az irigység beszélt belőle. Az én autómra is ugyanezeket mondták az ismerőseim, eddig semmi baj nem volt vele. Ha neked tetszik, megfelel akkor ne adj mások véleményére. Ha elromlik megcsináltatod és kész!
2017. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

PD vagy sima?


Arra kíváncsi volnék, hogy az autós körökben legjobban tartott 1,9 (ha az) dízel miért volna annyira rossz.

Nem ismerjük az autót, ezért nyilatkozni nem tudunk. De alapvetően megbízható konstrukciók.

2017. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd egy idióta. Az egyik legjobb dízelmotor ketyeg abban a Passatban. És nem vagyok sem VW, sem dízel párti, de ez tény.
2017. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd valamelyik másik bolygón él,a vw tdi a legjobb,én egy autószervízben dolgozom,és hordanak hozzánk taxikat,ezeknek a nagy része vw passat tdi,golf 4 tdi,illetve a4,octavia,és toledo tdi.Az autók többségében már 900000km vagy annál több van,sőt már van olyan is ami egymillió kilométer felett van,és,ha hiszed,ha nem kopó alkatrészeket kell bennük cserèlni,illetve olajat,meg vezérlést ilyeneket semmi komolyat,sose romlanak el kimennek a világból ezek a kocsik,úgyhogy bárki bármit mond,jól döntöttél.
2017. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb vétel most használtan, és nagyon megbízható az a motor. Úgyhogy ne izgulj.
2017. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem valami lepusztult Passatot vettetek akkor egyáltalán nem volt rossz választás :D
2017. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
205 ezer van most benne. Igen, 1.9 Tdi. Hidegen nem pörgetjük, vigyázunk rá. Egyébként a kettős tömegű lendkerék hogy mehet benne tönkre? És milyen tüneteket produkál?
2017. máj. 14. 14:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt a futásteljesítményt én mondjuk nehezen hiszem, vagy nagyon szerencsés vagy. Általában legalább a duplája van bennük, persze majdnem mind vissza van tekerve. A belterük is nagyon strapabíró, így nem igazán látszik meg rajta, hogy mennyit lehet benne valójában.

Amúgy valóban jó autók. Megvannak a nyűgjei, mint minden típusnak, de az hülyeség, hogy rossz motor van bennük. Az 1.9 TDI-ből szinte minden típus bátran bevállalható. Általában a rossz karbantartás, és az órában találhatónál sokkal nagyobb futás tesz be nekik. Pl. a PD TDI-be nem úgy van, hogy belelocsolunk bármiféle 10W40 olajat, és hajtjuk. A PD elemek miatt figyelni kell, hogy az olajnak legyen bele jóváhagyása. Ha valaki ezzel nem foglalkozik, meg kannás dieselt rak bele, akkor bizony nem kell csodálkozni, ha tönkremegy a technika.

2017. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy osztrák gyógyszerészasszonyé volt. Győrben egy márkakereskedésben vette az egyik ismerősünk, egy gumiszerviz tulajdonosa. Szezon elején és végén mindig hozzá mentünk cserélni a garnitúrát. Sokáig ment utána, míg egy olyan állapotút talált, ami megfelel az ő elvárásainak. Megbízható, szavahihető ember. Persze, aki külföldről behozott kocsit vesz, szinte száz százalékban számolnia kell azzal, hogy vissza van tekerve az órája. De szerintem ez nincs buherálva.
2017. máj. 15. 10:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha igaz a sztori, akkor szerencsés vagy, és sokáig autó lesz az még.

A tekert óráért nem kell külföldre menni, sőt még nepperhez sem. A magánszemélyek nagy része is tudja már, hogy hova kell vinni, ha eladhatóvá akarja tenni az autóját. Én magánszemélytől vettem pont ilyen Passatot, és mivel normális családnak tűnt, nem is kérdeztem le. Aztán utólag kezdett gyanús lenni, és bizony náluk tűnt el az autóból közel 200ezer km. Szerencsére meg tudtunk egyezni, és visszavásárolták tőlem az autót, nem kellett pereskedni. Ez volt bizonyítható, de sok egyéb, gyanús autóval találkoztam itthon is.

Sajnos a rendszer sem lehet soha tökéletes. Ha valaki előrelátóan minden műszaki vizsga előtt visszatekerteti, akkor hiába a nyilvántartás, soha nem tudod meg a valóságot, kivéve ha valami modernebb autó, és valami modulban benne marad az eredeti óraállás. Lepődtek már meg így emberek, mikor az órában a fele sem volt a valós futásnak.

2017. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!