Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi alapján választotok autót...

Mi alapján választotok autót a keresőben? Privát/ kereskedő. Stb.

Figyelt kérdés

Sztem magánszemélytől jobb vásárolni, ti hogy vagytok vele?

Milyen évjáratot irtok be? 2010-től minimum? Azért 10évesnél öregebb kocsi nem igazán lehet jó.

Külföldön szeretnék autót venni(német)

Irhattok kedvenc márkát, ilyesmi



2017. máj. 15. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azért 10évesnél öregebb kocsi nem igazán lehet jó. "

Ilyen sztereotípiákat ha elhiszel akkor meg is érdemled,már csak arra lennék kíváncsi hogy hány autód volt eddíg,valamint hol vásároltad őket?

-Úgylátom sajnos elég tompa vagy ahhoz hogy elmagyarázzam Neked,egy magánszemély is úgy át tud ßaszni hogy teherbeesel.

Az Én kedvenc márkámmal mit kezdesz?

És a következő három válaszadóéval? Kisorsolod melyik legyen?

2017. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Az alapján választok hogy bemegyek több márkakereskedésbe és a műszaki adatok, a kinézet és az ár alapján választok egyet.

A használtat nem ajánlom. Tényleg nagyon át tudják vele baszni az embert.

2017. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

10 évesnél öregebb...

Első autóm egy 86 lóerős régi 1.3-as Swift.

Nem tudtam eladni sosem,mindig az volt bennem : ez egy korszakot jelent.

Azóta is csak restaruálom,gyári állapotát őrzöm : 3 évesen vettem meg 28e km-rel,azóta (2001) 2013-ig használtam aktívan : 220ezret tettem bele : és sose vittem szerelőhöz mert valami rossz,csak a kötelezőket!

Nincs "nem igazán jó" autó,csak nem igazán jó sofőr aki hanyagolja.

2 féle autót lehet venni : praktikusat és amin az ember a vágyait éli ki.

Ezt kell eldönteni.

2006-os 1.3 92 Le Swiftet vezetek : nekem 12 év alatt saját tapasztalatból bizonyított a márka,és mindenkinek akit ismertem,hogy ilyet hajt,és ez sem kevésbé jó!

Viszont el kell adnom,most kell a nagyobb kocsi.

Most egy 1.8 Type-S "ufó" civicre cserélem,Vitarát vennék,de ~4 millió meg 2 között van különbség.

Nincsenek túl nagy igényeim,láttam a belterét,és a (dupla) csomgtartóját,elég!

Legyen egy szervó,klíma és igazából én megvagyok elégedve,egyszerű autós vagyok.

2017. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Nem volt még saját autóm,most szeretnék venni,lehet azért teszek fel ilyen kérdéseket.

Vezettem már szervo nélküliset,nekem nem volt bajom vele. Kicsit többet kell edzeni :)

2017. máj. 15. 09:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az itthoni márkakereskedésben árult, gyári vagy minimum kereskedői garanciával rendelkező kocsikat preferálom.

Pénztárca szabja meg az évjáratot.


10+ os kocsi is lehet jobb, mint egy pár éves, amit nem kíméltek, ne ez alapján dönts!


Dízelből VAG párti, szívó benzinből japán párti vagyok.

2017. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Meg van a típus, hogy mit keresek (konkrét terv)

2. Mérlegelek a következő szempontok alapján:

-ár

-felszereltség

-műszaki állapot

-kilométer

3. Hirdető hozzáállása (mindegy, hogy magánszemély vagy

nepper. A tulaj/eladó "viselkedése", számomra igenis

sokat nyom a latban egy autó megvételénél.

Egy kőbunkó tulajtól nem veszek autót.

(Ja, és vevő-jelölttől is köszöntem már el, amikor

folyton úgy viselkedett, hogy "megvesz kilóra"- kösz, a

te pénzed nem kell, majd jön más)


Egyébként én J betűvel kezdődő alvázszámú japán-autó párti

vagyok.

2017. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az igények és a keretösszeg határolja be, hogy milyen autót vesz az ember.


10 évesnél idősebb autóból is ki lehet fogni jót, csak újabb autóból nagyobb eséllyel.


Én már vettem magányszemélytől olyan autót, ahol hónapok után is hullottak a csontvázak, meg kereskedőtől is olyat, ami tökéletes állapotban volt.

2017. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az autó kora max a rozsda miatt érdekes. Egy 10 éves kocsiban átlagfelhasználó esetén 150 ezer, míg taxis esetén 600 ezer km körül van. S noha nem km alapján veszünk autót, azért ez erősen rányomja a bélyegét az állapotra is.

A kérdésre válaszolva; a praktikus igényeimet összemosom a vágyaimmal, azután egyeztetek valamelyik (vagy több) autószerelő haverral. Amikor ez megvan, beírom a típust, meg a max összeget, és mazsolázok. Murvás placcról nem veszek autót, mert itt Németországban azokat többnyire törökök bitorolják. Amikor összeállt a kép, kiválasztok 4-5 vasat, aztán egy szerelőt kézen fogok és körbejárjuk őket. Nepper esetén megesik, hogy előtte rácsörgök, és egy 2-300 km-re üzemelő nepperként jelentkezem be. Megkérdem, milyen állapotban van a kocsi, érdemes-e utaznom érte. Neppernek nem hazudik a nepper, hiszen úgyis rájön a bibire, ha megnézi.

2017. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!