Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyártó nem tudja, hogy...

A gyártó nem tudja, hogy vissza kell hűteni a turbót?

Figyelt kérdés
Nem rég óta van start-stop rendszerű turbódízel autóm. A napokban mentem vele először autópályán. Egy huzamban 150 körüli sebességgel mentem kb. 100 km-t, majd kiálltam egy kávéra. Amikor megálltam a kúton, megnyomtam a gombot és rögtön leállt a motor. Ilyenkor az elektronikának nem kellene várnia 1-2 percet? csak mert itt mindenki azt írja, hogy "vissza kell hűteni" a turbót hosszabb út után. A gyártó ezt nem tudja, vagy hibás a rendszerem?

2017. máj. 15. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Legyél okosabb mint az elektronika és nyomd meg 2percel később a stop gombot!
2017. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen autó volt?

Múltkor én is találkoztam egyel (az gyárilag se nem Start-Stop rendszerű, se nem turbós volt, hanem csak azzá lett alakítva), mint kiderült abban külön elektromos olajkör volt, ami a turbóban keringette az olajat a leállítás után is pár percig. Ha ezt így ki tudták vitelezni, akkor szerintem egy autógyárnak sem lehet probléma.

2017. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy nem ez a melegen leállítás szokta tönkretenni a turbókat, ez csak olyan ijesztgetés inkább.
2017. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
a benzin turbos sport kocsiknál van ez csak, az ilyen gyenge városi kocsiknál ez nem áll fen
2017. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túl van ez parázva szerintem. Pályán jöttél, majd elkezdtél kisorolni motorfékkel. Innen már elkezdett visszahűlni a turbo. Utána meg még parkolóhelyet bogarásztál alapjáraton. Ha rögtön leállítottad, akkor is hűlt már 1 percet legalább.
2017. máj. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Azert megkerdezem hany fokos a kipufogogaz?

Ez erintkezik a lapatozassal ami felmelegiti magat a tengelyt is. Az olaj 250 fok kornyeken mar forr. Akkor mi tortenik a tengelyel amikor pl 400 fokos csak es az olaj mar nem huti. En lattam Toyota 3.0l D4D dieselt 200E km utan kifekudtt turboval, pont e miatt. Annyira azert nem csak ilyesztegetes

2017. máj. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csk ijesztgetés. Ismerek egy fickót, aki úvy közlekedik, hogy nyélgáz-nagy fék- gyújtás egyből le. Évente 3-400 ezret kell költeni a turbórendszerre, de nem tanul belőle...

Másrészt az autók úgy vannak tervezve, hogy a vezető komfortja előrébb való, mint a tartósság. Ha neked az a kényelmes, hogy nagyon sietsz, akkor csináld csak, a többit majd megoldja a márkaszerviz

2017. máj. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen, az a tengernyi mérnök az autógyárban nem jött rá arra, amire te laikus az első utadon már igen...
2017. máj. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyártó szerintem pontosan tudja, de nyilván nekik az éri meg, ha évente cserélned kell a turbót.
2017. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

"A gyártó ezt nem tudja, vagy hibás a rendszerem?" A járművet te állítottad le, így a hibás csak te lehetsz mivel a felhasználó utasítását nem írhatja felül egy elektronika.

Gondolj arra, hogy leütöd a kartert vagy kilyukad egy vízcső és az elektronika úgy dönt hogy hűtés vagy olajzás nélkül ő még járatja az autót 1-2percig.

Viszont a mai start-stop rendszerek már akkor is leállítják az autót ha a fékre lépsz.

2017. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!