Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyeséget csinálnék azzal ha...

Hülyeséget csinálnék azzal ha 50% önerővel részletre vennék autót?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy autót ami nagyon tetszik de csak a pénz fele van meg. Mire összegyűlne rá a teljes összeg el is felejtenék vezetni.
2017. máj. 16. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tudom. neked kell tudni. milyen a munkád, tudod-e majd fizetni a törlesztőt, meg mellette még az autót is fenntartani.


ha magamból indulnék ki, akkor én nem csináltam hülyeséget.

vettem egy 1,8 milliós autót novemberben, ebből 1 millió volt a saját részem.

2 évig fogom fizetni, havi 36ezer Ft-tal, de ez simán belefér a fizetésembe, és emellett meg költöttem már rá egy százast(használt autóknál első az olajak, szűrők, vezérlés cseréje), szóval azért ennyit minimum számolj rá, hogy maradjon, meg persze mire a nevedre kerül, az is lehet vagy 70-80ezer Ft, biztosítás stb.

2017. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hülyeséget csinálnék azzal ha 50% önerővel részletre vennék autót?"

Nem.


"Mire összegyűlne rá a teljes összeg el is felejtenék vezetni."

Akkor inkább igen :D

2017. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, hülyeség lenne. Mit csinálasz, ha ellopják vagy csak simán összetöröd? Fizetted a részleteket a semmire?


Jó kinduló ökölszabály, hogy kb. hat havi nem fizetésből, hanem megtakarításból érdemes autót venni. Így ha elveszti az ember, fél év mulva már tud is venni másikat.

2017. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor vágj bele, ha a akkor is ki tudnád fizetni, ha egyik pillanatról a másikra jövedelem nélkülivé válnál.

Én anno nettó 130 ezres fizetés mellett vettem kocsit 24 ezer forintos havi törlesztéssel.

Más adósságom nem volt, nem tartok el senkit stb. Szóval nem lehetne azt mondani, hogy felelőtlen döntés volt.

De aztán később a havi részlet felkúszott 37 ezerig, miközben másfél évig munkanélküli voltam.

2017. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!