Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robotizált Swift váltó nem...

Robotizált Swift váltó nem találta a sebességet; most mi van?

Figyelt kérdés
2007-es Suzuki Swiftem van, ezzel a szekvenciálisnak is csúfolt robotizált váltóval. Megállás után nem találta a sebességet, üresben villogott, nyilván nem ment sehova. Motor leállít, odébb toltam. Utána újra próbáltam, akkor már ment minden. Mert megmozgattam? Akkor ez most szerviz, vagy egyszeri volt? Figyelem, nem kézi váltós, a kézi váltó szét szokott esni ennél a típusnál, de ez nem az, ennél a kuplung esik szét, de az nem ilyen + a kuplungban 10e km van.

2017. máj. 16. 18:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy tudom, hogy ha hagyományos automata váltó nem találja a sebességet, akkor az biztos jele, hogy nemsokára felújítás, de ez nem hagyományos automata, hanem robotizált. Amennyire tudom, ez nem sokban különbözik a kézi váltótól, csak számítógép nyomkodja a kuplungot, meg az vált. Persze ettől még lehet, hogy ez komoly baj ugyanúgy... pont ez a kérdés.
2017. máj. 16. 19:09
 2/2 A kérdező kommentje:

A jegyzőkönyv kedvéért, hátha valakit majd egyszer még érint: eltelt ~500km, megint nem indult, szerencsére garázsban. Aztán ugyanazon a héten a forgalomban is 2x, gyors egymásutánban. Helyszíni megoldás: váltó üresbe, fullba kikapcsol, megvárod, míg a sebesség visszajelzésénél az "N" eltűnik (nem azonnal tűnik el), aztán újraindít. Tolni nem kell.

Nyilván ment szervizbe ezek után. A probléma úgy fest, a kuplung, nem a sebességváltó (hibakód nem volt). A kuplung - mint kiderült - nem egy kiforrott szerkezet, sok odafigyelést igényel. A beállították 6e pénzért, most 500km-t lenyomott Bp-en dugóban gond nélkül. Azt ajánlották, hogy minden éves szerviznél állíttassam be; remélem ez elég lesz.

2017. szept. 20. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!