Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automataváltós dilemma (ami...

Automataváltós dilemma (ami tetszik: Honda Jazz 2005, Swift 2005,2007). Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Friss jogsisként erősen hajlok az automataváltós autók felé (erről nem szeretnék vitatkozni, nyugodt szívvel A-ból B-be eljutni kell, nem az "érzés" a lényeg), viszont ugye drágább a szerviz. Szerintetek melyik az a típus, ami a legkevésbé megy tönkre és ha tönkre is ment, legolcsóbb a javíttatása/cseréje? A keretem 1,2-3 misi, nem várok csodát, de 10-12 éves korú autónál nem szeretnék öregebbet, habár azt is olvastam h a régiek "anyagból vannak" és nem mennek tönkre. :) CVT, bolygóműves, szekvenciális...???? Bocsi, teljes a tanácstalanság a fejemben! Köszi! (29/L)

2017. márc. 7. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

akkor segítek..


nekünk csak japán automatáink voltak-vannak huszonöt éve...mind hibátlan volt.

Jelenleg a nejemnek és nekem is 2005-ös automata szwiftünk van, még nem kellett egyikben sem a váltóhoz nyúlni...a váltóolaj is eredeti.

az enyém kétajtós ugyan, de ez nem számít...


azt tudom, hogy a 2005-ös 1.5-ös automata GS-ek prímák.

2017. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

CVT nagyon ritka és teljesen más is menni vele, olyan mint a robogó. Jó dolog, de én inkább kihagynám. Ezek amúgy nem automaták, hanem fokozatmentesek.


Automatából a bolygóműves a legjobb, a többi se rossz (duplakuplungos vagy robotizált), de az igazi automata stílust, vezetést a bolygóműves tudja csak. A többit is nem véletlenül ilyenre próbálják építeni.


A szekvenciális az kéziváltó, a duplakupkungos és robotizált automatáknál van kézi mód mikor te váltogatsz ezt hívják szekvenciálisnak, de alapvetően nem az. Az igazi szekvenciális az kézi, versenyautókban elterjedt, van hozzá kuplung is, bár nem mindig kell használni.

Ezek a váltók jellemzően egyenes fogazásúak is, abból ered a jellegzetes visító hangjuk a versenyautóknak, raliautóknak, tuning Ladáknak stb.

2017. márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első: és használtan vettétek őket vagy újonnan? Szekvenciális, 5 fokozatú váltó van benne? Ő kúszik, ha beindítod vagy nem?


Második: nekem szimpi a CVT, csak azt googleztam róla, hogy kevés szerelő ért hozzá és utálják. :S De a Toyota Prius meg a Honda Jazz az ilyen. Árban nekem a Jazz reális.

Szekvenciálisban Toyota Yaris és a Suzuki Swift tetszik. Bolygóművesbe nem futottam bele, lehet az már nekem drágább kategória.


Külföldről érkezett használtat szerintetek célszerűbb venni? (Gondolok itt arra, hogy egy külföldi jobban a zsebébe nyúl és nem halogatja a kötelezőket meg a kisebb hibákat.)

2017. márc. 7. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!