Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kérjem vissza a pénzem?

Magos Zsolt kérdése:

Hogyan kérjem vissza a pénzem?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy Simsont.Mielőtt elhoztam természetesen ki is próbáltam,megnézegettem.

Később azonban észrevettem rajta pár (nem apró) hibát, nagyobb gázadáskor kattan a motor,tehát valószínüleg főtengely csapágyas lehet, ráadásul a kuplungja sem az igazi.

A kérdésem tehát hogy mit mondjak az eladónak?hogyan kérjem vissza a pénzem,vagy legalább egy részét?(nem vagyok túl rutinos az ilyen dolgokban)



2017. máj. 16. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

A motor olyan rejtett hibákkal rendelkezik, amik szemrevételezéssel nem voltak megállapíthatóak.

Vissza adja-e minden gond nélkül a pénzt, vagy szakértői véleménnyel pereld vissza a pénzed, behajtva rajta az ezen felül keletkezett anyagi károdat, költségedet.

2017. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
számold ki, hogy mennyi lenne neked a javítása, majd az adott összeghez adj hozzá pár 10e FT-ot, hogy még hihető legyen, eztán hívd fel az eladót, mond meg neki, hogy mit tapasztaltál, elmondod hogy a javítsa neked x összeg, itt természetesen többet mondasz, majd ezt megfelezd és azt mondod neki, hogy ezt adja oda neked. De előtte sorold hogy milyen szar nem tudod használni stb... Amúgy ha 3 napon belül vagy még visszavenni is köteles a teljese vételáron. Rajtad múlik mit tudsz kiharcolni tőle. Ha nem megy szépen mehet keménnyebben megfenyegeted, hogy akkor polgári peres útra viszed a dolog stb...
2017. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"nagyobb gázadáskor kattan a motor,tehát valószínüleg főtengely csapágyas lehet"


Bizony van benne főtengely csapágy, de esetedben nem az a hibás.


"ráadásul a kuplungja sem az igazi."


Hát akkor állítsd be. Próbakörön nem tűnt fel?


Aláírtad, hogy kipróbált, megtekintett állapotban vetted át?

2017. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. máj. 16. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de egy 50.000 forintos motornál ha valaki perrel fenyegetne én nem tudnám komolyan venni. Sőt, ha az eladó magánszemély, akkor még nem is kell értenie hozzá, amitől csak komplikáltabbá válik az egész ügy.


Egyébként: gázadásra kattan? A motort tartó csavarok (alul, felül és a blokk alatt középen) meg vannak húzva rendesen?

2017. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
hát nem értem én sem ezt a pereskedést,ki is próbáltad meg minden,telefonom sokkal drágább volt mint a simsonod...:-/ Nem lenne érdemes ezzel így foglalkozni,fillérekből megoldható szerintem minden.Ha tényleg komolyabb baja van,akkor felhívod és kulturáltan elmondod neki és megpróbálsz visszakérni belőle egy kicsit másnem...
2017. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Szakértői vélemény? :-)

Per? :-)

Rejtett hiba? :-)

Egy ennyi idős motornál?


Ha itt perelni szeretnél, még a tv-be is bekerülnél ezzel a perrel...

2017. máj. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem ezt.....hogy ott vagy...láttad,valoszinuleg ki is probaltad stb stb.......majd hazaérve vele meglepődve tapasztalod hogy ez is szar az is szar.......akkor.minek vetted meg??
2017. máj. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!