Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51b (megszakítós)...

Simson s51b (megszakítós) Miért indul nehezen és áll le alapjáraton?

Figyelt kérdés
A probléma először olyan két hete jelentkezett, amikor nehezen akart indulni a motor. Ekkor egy kondi csere (akkor még silány minőségű tajvanira, de délután már bele is kerül egy donorból a jó minőségű gyári kondi), és egy kis kalapács tisztítás meg is oldotta a problémát. De a napokban újra jelentkezett, de ekkor már nem tudtam ilyen egyszerűen megoldani (igen volt még kondim, többet szereztem be). Gyertya csere megvolt. Hézagokat átnéztem, gyertyán, a felső holtpont előtti , és a megszakítóhézag is mind a gyárilag előírt. Karburátort(16N1-1) nem állítgattam el ,hiszen az elmúlt 3 évben is ugyanez a beállítás mellett közlekedtem, azonban mindenesetre kitisztítottam. Úszószintet is ellenőriztem, pontosan a kis patkánál/lépcsőnél van ahol lennie kell. Végső elkeseredésemben megnéztem a kipufogókönyököt hátha ott van beszűkülve a sok felgyülemlett mocsoktól, de szinte semmi nem volt ott. A gyertya egyébként szép őz barna színű. Gondoltam hátha a gyújtókábel a ludas, de ha a gyertyát földelem a hengeren szép látható és olykor hallható szikra van. Trafó cserével még nem próbálkoztam. A motor gyújtásában majdnem minden gyári (vagy donor simsontól származó), ez alól csak a gyújtás alaplap és a rajta fekvő 3 tekercs a kivétel, ugyanis 12v-re alakítottam át úgy 1,5 évvel ezelőtt.Menet közben semmi rendellenességet nem vettem észre, kis gáznál, ha már picit pörög megszűnik a probléma. (szívató fennhagyásával nem javul a helyzet sem indulásnál sem alapjáraton) Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi a sok rizsáért :):P

2017. máj. 17. 15:39
 1/3 laci275 válasza:
a szimeringek voltak ellenőrizve?
2017. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyáron lett kicserélve a kuplung és a gyújtás oldali is, a főtengelycsapágy cserével egy kalap alatt :/ de a gyújtás oldali nem szivárog egyáltalán. Olaj nem rég volt leengedve egyéb művelet kapcsán szinte tökéletesen annyi volt mint amennyi belement a nyáron (azóta kb. 1800-2000 km-t tettem meg vele).
2017. máj. 18. 19:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül kiderült a probléma okozója, ami egy rossz minőségű gyújtótekercs volt. Kicseréltem, azóta tökéletesen és vígan pöfékel. :)
2017. máj. 28. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!