Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Opel Astra G-m 1.7...

Van egy Opel Astra G-m 1.7 CDTI a következő hibával "P0105A-Boost Pressure Sensor Circuit Range/Performnace". Az autó indítás után működik, viszont ha alapjáraton megy 30 mp-t, akkor már leszabályoz 3200 fordulaton és nincs "ereje". Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2017. máj. 10. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
2004-es évjárat,z17dtl?...Na nekem pontosan ugyan ez volt a hibám.Turbo nyomás érzékelő szenzor.Szar Bosch.Kb.40 ezerbe fáj a szenzor.Ami japán az szétverhetetlen,de a generátor szintén trágya Bosch,a gyári Hitachi helyett(Bosch 46.-e,Hitachi 76.-e.A különbség csak annyi hogy a német alul méretezte és kb.3-4 évente cserélni kell mert szétmegy.)......Szóval azt próbáld meg hogy ha kigyullad a motor chek lámpa és leszabályozza a fordulatot,akkor állítsd le.Kb. 8-10 mp múlva hallasz egy vákuum szelep záródási hangot(cuppanás szerű hang) a motortérből,utána indítsd újra.Jónak kell lennie.A lámpa égni fog még kb 5-10 újra indításig.Persze ez idővel csak szarabb lesz,mert aztán már menet közben is el fog menni a turbód.Sajnos én fél év alatt 3x cseréltem a MAP szenzort.(Aztán abbahagytam)Ha meghibásodik,akkor olyan jelet küld a vezérlésnek hogy nincs meg a turbóban a nyomás,ezért nem engedi dolgozni a turbót,pedig a nyomás megvan,csak német elvtársak is kínában csináltatnak minden szart már.Mint asztalos 20 évig ipari Bosch gépekkel dolgoztam.aztán a kezem ügyébe került egy made in malaysia feliratú "ipari" fúrógép,ami el is füstölt egy óra alatt...ennyit a Boschról.Azóta japán Makita mindenem...
2017. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!