Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat grande punto vagy suzuki...

Fiat grande punto vagy suzuki swift 2?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónap múlva autót szeretnék venni, 1.200.000 Ft-ig. 2007-es évjárattól nézegetem. Nem tudok dönteni. Nem találok egy építő jellegű fórumot sem, amiből tudnék merítkezni. Szerintetek melyiket válasszam? Megbízhatók az olasz autók? Nagyon nem szeretném a szerelőhöz hordani. Esetleg tudnátok ajánlani egy megbízható autókereskedést, ahól nem az az első, hogy a km órát vissza pattintják? Nagyon köszönöm előre is!
2017. máj. 17. 17:31
1 2
 1/17 anonim válasza:
Pont a napokban láttam YT-on egy videóban, hogy "becsületesnepper" szerint (ő az egyik legnagyobb ász a hasznaltauto témában) a Grande Punto kifejezetten jó konstrukció. Tehát ha jobban tetszik mint a szintén megbízható Swift 2, vedd meg azt.
2017. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Grande Punto egyértelmű, fényévnyi különbség van a két autó között minden téren. Mondom ezt úgy, hogy mentem mindkettővel. 1.4 8V, 1.4 16V motorokkal jó vétel.
2017. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Esetleg akinek grande puntoja van és tudna írni, tapasztalatokat nagyon szivesen venném.
2017. máj. 17. 18:38
 4/17 anonim ***** válasza:

A 2005-tol gyartott Swiftek nagyon jok, egyedul a valtora szoktak "panaszkodni.'

Nekunk 12eves van, hasznaltan vettuk 6eve, nem volt meg a valtoval sem semmi. Ezekbe mar van anyag is.. Tehat ha nem akarsz szerelokhoz jarkalni, en batran ajanlom! Kenyelmes, harapos, nem eszik sokat, es az alkatreszeket is konnyen, es olcson lehet beszerezni hozza.

En kereskedotol sosem vennek autot!

2017. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Grandésként a Grandét ajánlom. Ma sem tűnik avíttnak a dizájnja, ami egyrészt a világhírű olasz tervezőirodának köszöhető (Giugiaro) másrészt annak hogy még ma is kapható az autó, lényegi változtatás nélkül (2005-ben jelent meg a Grande), de már nem Grande Punto névvel, csak simán Punto lett. Vannak a típusnak hibái, gyengeségei, "érdekességei" mint mindegyiknek, de van a márka és a típus mögött tudásbázis bőven, tehát nem kell szerelőhöz rohanni, ha valami gond üti fel a fejét. Általános hogy a bal hátsó ajtó (5 ajtóson persze) nehezen nyitható a zár egy filléres műanyag alkatrésze miatt, ezt sokan kicserélték fémre, én lusta vagyok, tudom a trükköt hogy hogyan lehet könnyen nyitni. A csomagtérajtó zárja hajlamos arra hogy zárva tartsa az ajtót akaratunk ellere is. Ez is konstrukciós bibi, de nekem sikerült orvosolnom házilag. A gond kivédhető, ha nincsen magasról lecsapva az ajtó, hanem csak olyan magasról leejtve ahonnan még bekattan (25-30 cm). Az 1.4 8V motoroknál a kartergázcsövek szétrepednek max 3 éves korukban, egyszerűen rossz a cső anyaga, nem bírja az olajat. (újat nem érdemes venni, mert az se lesz jobb, én bontóból vettem valami Opelről származó darabot, ez kb 7 éve van fent és repedésnek nyoma sincs. Most télen a nagy hidegben jött elő (-7 fok alatt) a légtömegmérő -ami BOSCH gyártmány- hibája. Az alkatrész 16000 Ft, de a csere 5 perc alatt megvan. Az autó ilyenkor nehezen indul, de utána megy rendesen, csak max világít a Check Engine lámpa. A futómű kissé "buta", de nagyon jól bírja a magyar utakat. Most először kell majd hozzányúlnom (2007-es autó), a jobb kutyacsontot kell cserélni, ebből a minőségi alkatrész is csak 4000 Ft. Na de mondok jó dolgot is. A belső tér jó színösszeállítás, no meg a megfelelő extrákkal (bőrkormány) együtt esetén nagyon dögösen néz ki. Mint egy kis Ferrari. :) A kétfokozatú kormányszervó óriási segítség szűk helyre parkoláskor, bár a "kemény" állásban is igen könnyű tekerni a kormányt, de van egy "lágy" (city) állás is. A váltó a kategóriájában átlag feletti kapcsolhatóságú, a kuplung vajpuha. A féket szokni kell, mert nagyon könnyű a pedált nyomni, de hirtelen fog, erre jobb készülni első vezetésnél.

Suzukival nem sok tapasztalatom van, mindössze csak ültem benne, de az utastéri műanyagok nagyon ellenszenvesek nekem.

2017. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

:D Az komoly, mert nálam is ugyan ezek mentek tönkre! Kartergázcső és a légtömegmérő. Ill. maga légtömegmérő része még jó volt, csak az integrált hőmérséklet szenzor ment szét benn. Persze egyben cserélhető csak. Én 3000-ért vettem bele bontottat, 2 éve azzal megy. :D


Ezen kívül csak tankolok-indítok-megyek, egy hipertérugrás minőségre ez az autó a korábbi Fiatjaimhoz képest. Nagyon össze van rakva és egy Swift 2 játékautónak hat hozzá képest.

Ezt a ajtó csukásnál lehet nagyon észrevenni, Grandénal akkorát huppanik, mintha egy középkategóriás autóban ülnél, érezi, hogy van benn anyag. A Swiftnél sajnos továbbra is kong az ürességtől. A belseje pedig igénytelen japános műanyagtenger.

A 2 kocsi között cca. 200kg különbség van. A Punto töréstesztje 5 csillagos, a Swifté 4.

2017. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a velős választ! Megfontolom, mérlegelek.
2017. máj. 17. 19:53
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg rohadt kenyelmes az uj fajta Swift, jo vele valtani, harapos.

Bar en oszinten bevallom, Suzuki manias vagyok, es nem azert mert "nem telik jobbra", hanem mert megvagyok vele elegedve, sosem hagyott meg cserben egy sem.. Azert a japanok jo kis motorokkal szereltek ezt a generaciot is fel!

2017. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Punto +1
2017. máj. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudtam még eldönteni. Áldozzam fel a szépséget a megbízhatóság oltárán, vegyek swiftet. Vagy vegyem meg a putot ami nagyon tetszik de kevésbé megbízható. Az AAA autóról mi a véleményetek?
2017. máj. 18. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!