Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond ha van egy 4t...

Mi lehet a gond ha van egy 4t robogóm, és a műszerfalon nem ugy mutatja a hőfokmérőóra a hőfokot ahogy kellene, mert a blokkban a víz 70 fok, a mutató meg épp hogy megmozdul és nem megy tovább?

Figyelt kérdés

#robogó #EZ . AZ
2017. máj. 19. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Termosztát hiba..
2017. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zzzoli ***** válasza:

Ez a termosztáthibás válasz jó nagy butaság :-)

A termosztát egy szabályzó szelep, ha hibás akkor nem kering a víz, mert meleg blokknál is zárva marad. Ebből adódóan felforr.

Feladata az hogy a motor gyorsabban üzemi hőfokra kerüljön, és nagy mínuszokban is azon maradjon.

Aztán a kérdésre a válasz:

Lehet rossz a víz hőérzékelője. Ez általában egy pozitív hőfoktényezőjű termisztor, értékre sokfajta létezik.

Lehetnek rosszak a csatlakozások, saruk oxidáltak stb..

Lehet rossz maga a műszer is, ha analóg műszer, akkor szorulhat stb...

Lehet rossz a műszerhez tartozó, vagy annak a házába integrált elektronika is. Ezeket egyenként át kell nézni, ki kell mérni, le kell próbálni és akkor kiderül hol a hiba.

2017. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha te mondod..


A termosztátos leírásod igaz lett volna a Skodás időkből talán. De a mostaniak a legritkább esetben romlanak el úgy, hogy zárva maradnak. Szinte kizárólag úgy mennek tönkre, hogy hamarabb kezdenek el nyitni az előírt hőmérsékletnél. Ez még mindig a kisebb gond.


Ha egy motor nem éri el az üzemi hőfokot az 100-ból 99x termosztát hibára utal. A maradék egyen osztozik a szenzor és az óra hibája, de lehet, hogy még így is sokat mondtam..


Mondom, ezt úgy, hogy idáig 4 autóban és 1 motorban cseréltem termosztátot emiatt.


Ha álló helyzetben melegíted és eléri a 90 fokot, akkor egyértelmű, hogy mi a probléma.

2017. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zzzoli ***** válasza:
Na de ember, írja hogy 70 fok a vize, ezt mérte valahogy, de az lehet bőven több is. De tök mindegy 70 foknál is régen tartományban kellene mutatni a műszernek , ugye?
2017. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kevés az infó.. De ezek a mutatók egyébként rengeteget csalnak. Diagnosztikával kiolvasva nekem 50-nél mozdul meg a mutató, 70-nél van negyeden, 80-100 között félen folyamatosan. Nem lineárisan mutat.
2017. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen amikor mértem a 70°C-ot akkor a mutató pontosan 2 miliméter mozdult el a helyéről, és utánna semmi nem megy tovább :/
2017. máj. 20. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Járasd alapjáraton amíg 90-et nem mérsz, aztán mond meg utána hova állt be a mutató. Akkor talán tudunk segíteni. Meg jó lenne tudni milyen robogóról van szó egyáltalán.
2017. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Malaguti f18 warrior 150ccm, és 90-re nem tud felmenni mert 2 személlyel is 81 fokot mértem, de sztem már 90-nél kapcsol a venti és visszahűti.
2017. máj. 20. 21:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Jófej voltam meg nagyon ráértem, úgyhogy kikerestem neked..


80+-2 fokon kell elkezdenie nyitnia a termosztátnak. Tehát ha 70 fokot mérsz a blokkon, és MÁR a radiátor is meleg, akkor biztos, hogy ez lesz a gond..


[link]

2017. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2017. máj. 21. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!