Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi rendszerességgel 100km-t...

ElekTamás88 kérdése:

Napi rendszerességgel 100km-t utazásához milyen közepes méretű autókat ajánlanának?

Figyelt kérdés

Az anyagi keretem maximum 1,8 millió. Havi szinten ~3000km-t teszek meg javarészt lakott területen és azon kívül, nem pályázok és a városi út elhanyagolható. Bár erősen benzines párti vagyok, itt már lehet jobban megérné a dízel motoros autó vásárlása. Közepes méretű sedan autót szeretnék mindenképpen, fontos, hogy 4 személy elférjen benne kényelmesen és úgy 500 literes csomagtartója legyen, 10 évesnél ne legyen öregebb. Jelenleg VW Jetta V 1.6i ben gondolkodom, azonban tegnap egyik ismerősöm jóvoltából kipróbálhattam egy 2.0PD TDI Jettát (tudom az egyik legrosszabb motor), és ismét magával ragadott a dízel nyomaték és a közel 170Le. A srác most cserélt egyébként benne vezérlést, PD elemet, kettőstömegűt és kuplungot (ca 700e HUF). A lényeg, hogy semmiképp nem ezzel a motorral venném, hanem az 1.9PD TDI-vel. Érdemes gondolkodni hosszú távon a kisebb dízelben? A költségkeretembe ~250.000km-es autók férnének bele, ekkortájt jöhetnek elő a költségesebb kopóalkatrészek cseréje? 2,5 millió semmikép sem fér bele a keretembe (folyamatban lévő lakásfelújítás miatt). Rugalmas, többnyire nyugodt vezetési stílusom van.

Keresőbe írva még Vectra C, és Mondeo találat is van.



2017. máj. 20. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én Volvo párti vagyok, főleg, ha utazásról van szó. Ennek még a nagy benzinmotorjai is ideálisak autópályázáshoz és szinte elnyűhetetlen. A D5 dízel motorok nagyon jók.
2017. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de mint írtam, nem pályázok. :-)

Két közeli ismerősömnek is Volvo-ja van, egy S40 és egy S60. Az S40 2.0D bedobta a kulcsot Németországban, most elvileg egy pajtában áll ~1 milliót kellene rákölteni. Az S60 2.4D-vel pedig valami üzemanyag ellátó rendszeri probléma volt, egy 50 forintos műanyag fogaskerék darálta el magát, de csak teljes alkatrész együttest lehetett rendelni 200ezer HUF-ért, elromlott benne az állófűtés is...stb.

Kényelmes, szép, erős autók, jó fogyasztással, de mint írtam folyamatos lakásfelújítás mellett nem tudok pluszba rákölteni fél milliókat. Lehet benzines autó mellett maradok.

2017. máj. 20. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Toyota corolla vagy a nagyobb testvére az avenssison nem gondolkodtál esetleg? A 4-D mororja kiváló, városban és autó pályán is jól lehet használni. Az 1,4-es turbódízel 5,5 litert fogyaszt városban. Az enyémben 279000 km van és a kötelező szervízen kívűl csak a fékre lett költve. Egy ismerősöm taxizik és neki szintén ilyen autója van, az övében 700000km fölötti táv van benne,de különösebb költsége neki se volt idáig.
2017. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondani szokják, hogy ami elromoolhat, az el is romlik. Két ismerősöd úgy járt, ez két autó, rajtuk kívül is biztos, hogy jártak már hasonlóan mások is, de a többi millió Volvo példány probléma nélkül rója az utakat. Nem kell olyan autót venni, amit már 700 ezer kmről tekertek vissza 300-ra és a 700 ezer km alatt is elhanyagolták.

Ha tartasz a dízelmotorostól, akkor vegyél benzineset, azok is nagyon jók. A pályázást azért írtam, mert az ott tapasztalható fogyasztás a városi és az országúti között van és még így is jó. Ha nem pályázol, akkor még alacsonyabb lesz az országúti fogyasztása a benzinesnek.

2017. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"azonban tegnap egyik ismerősöm jóvoltából kipróbálhattam egy 2.0PD TDI Jettát (tudom az egyik legrosszabb motor)"


Óóó, persze, az internetezők tapasztalt világában szar esetleg. Valójában semmi gond nincs vele, az olajpumpát rendberakod, és utána annyit mehetsze vele, amennyit bírsz.

2017. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dízel Golf is jó lenne neked szerintem. Ha nem sok a csomag azzal sincs gond. Vagy Octavia, Passat.


(A haverod 700.000 Ft-ját erre kicsit sokallom)


Egyébként az összes 2.0 TDI sem rossz (sokkal több a jó, mint a kevésbé), motorkód alapján utána kell járni

2017. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk pont a kisebbik TDI-vel szerelt Jetta van a családban (2006-os BXE motorkód).


Érdemes gondolkodni benne, 9 éve hajtjuk, komolyabb baja nem volt. Milyen részlet érdekelne?

2017. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az 5-ös és 6-os hozzászólóknak: 300e kettőstömegű, 200e PD elem, 150e-t mondott komplett vezérlés cserére(egy kicsit sokallom), +fékek. A felsoroltak 2 hónap alatt jöttek egymás után, ezért írtam ennyit. De ez lényegtelen.

Egyébként én már ültem olyan VW taxiban, amiben 780.000km volt, semmit sem cserélt az üzemeltetője, igaz céges pályázó taxi volt.

Az Avensison én is gondolkodtam, anno nem tetszett, de manapság hogy egyre többet látok, egyre jobban bejön, kezd szimpatikus lenni. Ha jól tudom valamelyik "nagyobb" dízel motorja problémás.

A Volvóról valóban közismert hogy az egyik legjobb motorjuk nekik van, főként a benzinesekről hallottam jókat. A két ismerősömnek lehet pechük volt. Egy 1.8 S40-et is lehet ki fogok próbálni.

Egyébként állapotot szeretnék vásárolni és nem kilométert. Van néhány tapasztalt autószerelő ismerősöm, a legrutinosabb Octavia-ra akart rábeszélni, mert körül belül ugyan annyit tud mit egy VW, de maga az autó olcsóbb. Nekem Skoda nem kell, ezt leszögeztem neki.

Gondolkodtam még Vectra C-n de nagyon igénytelen belül.

A kereső a feltételeimmel még néhány 1.8TDCI Mondeot is dobott, Ford szervizes ismerősömet megkérdem mi a véleménye erről.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2017. máj. 20. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!