Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ilyen esetben tudott...

Egy ilyen esetben tudott volna bármit is tenni a rendőr?

Figyelt kérdés

Vidéken autóztam, nyílegyenes, látszólag frissen felújított úton mentem egy matricázott rendőrautó mögött, olyan 100-as tempóval.

Két motoros valami elképesztő sebességgel elhúzott mellettünk, tényleg csak azt a hatalmas motorbőgést lehetett hallani meg két "suhanó csíkot" lehetett látni, gőzöm sincs mennyivel mehettek.

A rendőrautó felvillantotta a fényhidat, kiadott egy kürtölő hangot, és le is kapcsolta, ment tovább mintha mi sem történt volna.

A motorosokból 10-20 mp alatt két távoli pont látszódott.Dobozos furgonnal voltam, normál követési távolságot tartva a rendőr mögött, gondolom nem látták tőlem, bár nem is izgathatta őket.

A rendőrautókban tudtommal van kamera, kérdés,hogy az látott e rendszámot, vagy tudnak e az alapján büntetni?

Nekem nincs bajom a motorosokkal, csak azért furcsa volt,hogy egy rendőrautó előtt megtehették ezt.

Nyilván esélytelen lett volna,hogy utolérje őket, ha a motorosok nem akarják, de ilyenkor tényleg ennyi,hogy nincs mit tenni?Esetleg szólnak az útba eső falu rendőrének, vagy az csak a filmekben van?


2017. máj. 22. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit, mivel a fedélzeti kamera nem trafi. Utolérni nem fogja, pláne nem két ekkora marhát. Abban kell reménykedni, hogy csak magát öli meg, mást nem. Sajnos pont ez az elszámoltathatósági probléma miatt még rosszabb százszorta a motoros morál, mint az autós.
2017. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

totál esélytelen


vannak motorok, amik óra szerint mennek 300-at de a valóságban akár 320-330at


ezekkel szemben semmi esélye a rendőrnek, és könnyen lehet hogy a kamera sem tudta rendesen felvenni a rendszámot+ sokszor rajta sincs, vagy fel van hajtva, saras stb...


meg most beszólhatna rádión h 2 motoros 320szal tépett el mellette, de abbóp kb semmit se lát, se szín, se típus, és gondolom azért a faluban lelassítanak... semmivel se lehetne bizonyítanj hogy ők volrak

2017. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendszámuk volt, de én sem tudtam leolvasni.

Akkor legfeljebb akkor lesz következménye ha belemennek a VÉDÁ-ba....

2017. máj. 22. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fedélzeti kamera alapján nem fognak sebességre büntetni!

De bizonyíték erejű.

Valszeg nem lesz semmi,mert 5 rendőrből 3 de sokszor 4 : hadd menjen,nem ér annyi papírmunkát...

Ha nem akkor fed kamera : ha van rendszám akkor közúti veszélyeztetés,gondatlanság ,és megy a feljelentés.

2 rendőr vagy 1 szava pont elég,plusz a kiolvasott időszakos adatok,hiszen meghatározható a sebesség aránylag pontosan igazságügyileg ,ami szintén bizonyíték erejű.

Utána menni nem megy.

Egy gyári 125 köbös motor ellen van a rendőrautónak esélye,azt is nehezen,250 500,600 vagy felette : kiröhögi.

Megy egy 230-250-et gyors,fél perc alatt akkora előny,hogy az életbe nem látja meg.

2017. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem azért nem megy utána a rendőr mert nem tudja utol érni hanem mert a protokol szerint nem kezd üldözésbe autópályán a motoros rendőr se. Nem véletlenül.

Amennyiben valakit tényleg meg szeretnének fogni azt megfogják. De ahhoz nagyon pofátlannak kell lenni. Például 10-12éve azt az úri embert aki ausztiából jött és a határtól folyamatosan húzta neki. Tett pár kört Pesten majd felment az M7-re. A rendőrök meg lezártak 3-4 lehajtót előtte és ennyi volt a fene nagy száguldozásnak.

2017. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!