Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonságos védőfelszerelés...

Biztonságos védőfelszerelés mennyibe kerül összesen krossz motorozáshoz?

Figyelt kérdés

Üdv! Régi álmom a motorozás. Inkább hosszabban túrázni szeretnék, főleg terepen. Azért erdőben sokkal biztonságosabb, mint országúton, nem?

Úgy néz ki nemsokára lesz rá pénzem is, legalább is nagyon remélem. Amit ki kell adni rá, azt kiadom. Első helyen a biztonság, második helyen az ár, és harmadik helyen a kényelem.

Sharp helmet oldalán pl. egy 60 fontos sisak 5 csillagos értékelést kapott.

Remélem nem csak a sisakokból lehet olcsót, és biztonságosat venni. Zero 7 protektoring megfelel? 30 ezer akciósan.

Továbbá még mik kellenek? Ugye a fejvédő alap, protektoring, krosszcsizma, kesztyű, plusz egy térdvédő elég?

Tudtommal itt nem okoz nagy gondot a csúszás. Ezekre érdemes még felvenni valamit?

Pl. protektoringre egy krossz páncélt?

Krossz páncél egyébként csak a felcsapódó kövektől, gallyaktól véd lényegében?


+ még jó indokokat is szeretnék kérni, hogy miért nem veszélyes erdőben motorozni. Pl. erdőben motorozás közben hányan halnak meg hazánkban?


2017. máj. 22. 17:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ha nem kezdek el motorozni, lehet azért halok meg. Túl sok idegesség, stressz, szívinfarktus, amit motorozással megelőzhetnék (tudtommal jó kikapcsolódás).
2017. máj. 22. 17:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt van pár cucc:

[link]

[link] =fox titán

[link] =fox raptor

[link]

[link] = ugyan ezt kapod motoros boltokba kb 8000ért

[link]


Ezek az eséstől védenek főként.


Mielőtt valaki fikázni kezdené az e-bayes cuccokat:

1: gondolkozzatok el azon, mi nem kínában készül

2: a gyári és az után gyártott alkatrész között az a különbség hogy nincs rajta az adott márka lógója...

3: diákként dolgoztam tömítésgyárba majdnem évig, és sokszor az volt a dolgom, hogy legravírozzam a márkajelzéseket.... ebből következhet az is, hogy a gyárban a védőeszközökre nem nyomják rá a fox feliratot...


Én ezeket használom eddig megvédett :) és kb a harmadába kerül.

Sisakot és csizmát minden képen próbáld fel mielőtt megvennéd mert csalósak a méreteik. pl A thor csizmábol nekem a 44.5 ös pont jó, pedig 41-42es a lábam

2017. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy biztonságosabb erdőban motorozni vagy sem azon lehet vitatkozni. Az erdőben is történhet veled baleset, és ott elesni sem nagy tudomány, ezért soha ne magadba menj majd motorozni, mert egy rossz esés következtében lehet kéz vagy lábtörésed.

Youtube-on van fent egy videó, és a motoros lábába áll egy fadarab, hát nem valami jó látvány, ezért csak óvatosan. :)

2017. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2.: A klón fox protektoring tuti, hogy jó? Csak mert itthon 50 ezer forint a listaára. Egyébként aliexpress-en 7 dollárral olcsóbb. Mekkorákat estél benne, hogy ennyire biztosan minőséginek gondolod?

Az a kis nyakszivacs minek? És miért kerül 5 rugóba?

Egyébként köszi, hogy időt szántál a válaszra!

Mást hordasz egyébként, vagy ajánlanál még pluszba? Vagy amiket leírtál, ezek bőven elegek?


3.: Hát azért kellenének a védőcuccok, hogy ne legyen törés, legalább ott ne, ahol a védő van.


Egyébként ezek a védőcuccok annyira vékonynak, és gyengének tűnnek. A tömegük sem túl nagy. Valami infó van róla, hogy mennyivel csökkentik a mechanikus behatást? Felére azért biztos csökkentik, nem?

2017. máj. 22. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Átlagosakat esek

Próbáld ki a protektor inget és megtudod, ha nem jön be eladod drágábban mint amiért vetted.

Az a pici szivacs ami valójában elég merev a nyakadat védi a kitöréstől.

2017. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy kiegészítés: amiket te nézegetsz az a kínálat legalja. De amire használni akarod elég lesz. pl csizmát lehet venni 40 ért ami megvéd ha ráesik a motor a lábadra (hobbyszinten), de ha nagyon komolyan nyomod akkor a a 160000-es alpinstar tech 10-be is kitörik a bokád...
2017. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5.: Én is átlagosakat fogok esni, vagy még kisebbeket.

Tehát akkor úgy lövik be a védőcuccokat, hogy aki versenyzik, az se legyen teljes biztonságban. Gondolom egy nagyon nehéz, de biztonságos védőt senki nem venne meg. Egyébként ez a bokatöréses dolog gondolom nem mind1, hogy mennyire törik el. Ha csizmában el is törik, ott azért nem lesz maradandó károsodás, és hamar begyógyul?

Ez a nyakvédő szivacs mennyit ér szerinted?

Youtube-on leatt brace-ről néztem videót. Előre hátra 50%-al csökkenti a behatást, oldalra pedig 30%-al. Az egy drága, és komoly cucc, hát akkor a szivacs mennyit érhet?

Lehet hülyeség, de ilyen protektoros alsónadrág fölösleges lenne [link] ? Ez síelőknek hasznos csak, motornál pedig ritkán esik az ember seggre?

A fox raptor térvédő pedig befér egy sztreccs farmer (rugalmas anyagból van) alá?

2017. máj. 25. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a csuklóm repedt meg több helyen. kb 1.5 év volt mire ki tudtam nyitni cappy üveget.. és kb még egy év kellett ehhez az apró művelethez, hogy ne is fájjon.


többnyire az oldaladra vagy a hátadra fogsz esni, és néha megfejelsz ezt azt


A térdvédő elég masszív valami, és szerintem nem lenne jó, ha még pluszba rászorítaná valami a lábadra

2017. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!