Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári hangzás erősítése?

Zsarnai94 kérdése:

Gyári hangzás erősítése?

Figyelt kérdés

Van egy 2008-as Opel Corsa D-m, gyári hifivel és hangszórókkal. Most per pillanat nincs nagy keretem, de szeretnék egy kicsit jobb hangzást bele. Mit érdemes jobban cserélni: a fejegységet vagy a hangszórókat? Nem azt szeretném, hogy kiessen a dobhártyám, hanem, hogy egy kicsit jobban szóljon a zene.


Köszi :)



2017. máj. 22. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Az újabb autóknál ilyenkor áldozatot kell hozni. Jelen esetben, ha te kicseréled a fejegységet, akkor a felette levő kijelző nem fog működni. Az én autómban egy új fejegység sokat segített, szebben szóltak a hangszórók.

Nekünk 2011-es Corsánk van(az előbb nem erről beszéltem), abban egész jól szólnak a gyárik, nem tudom, hogy változott e valamit 2008 óta. Amikor még nem volt meg a saját autóm, addig gondolkodtam én is, hogy csinálok valamit a Corsával. De sok lett volna a macera... A gyári hangszórók tök jók, én egy fejegységet és egy mélyládát akartam bele. Ha baj, hogy foglalja a helyet, akkor lehet venni kisebb méretűt is, még az is sokat dob a hangzáson.

De ha nincs nagy kereted, akkor nem érdemes nekiállni, mert ha veszel 10 ezerért egy pár hangszórót, akkor semmivel sem fog jobban szólni.

Ha jót akarsz, akkor 20-30 ezer egy fejegység, 4 ezer a beépítő keret, ha akarsz hangszórót, akkor 20 ezer körül, erősítő kábel 5 ezer, erősítő+mélyláda legyen mondjuk 40, ha kezdő kategóriát nézünk.

2017. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél :)
2017. máj. 23. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!