Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érdemes kitisztítani a...

Hogyan érdemes kitisztítani a vizet az autóból a tegnapi eső után?

Figyelt kérdés

Tegnap a Béke térnél beázott az autóm (Ford mondeo) és nagyjából sikerülni kiszárítanom az utasteret, de a kárpit egyértelműen magába szívta és még alatta is nedves. Szárítással (napon, hajszárítóval) meg lehet oldani, vagy érdemes valahova elvinni ahol kiszedik a kárpitot és külön tisztítják?

Habár az autó elindult, ettől függetlenül lehet bármilyen más baja, vagy okozhat bármit a víz? Honnan lehet tudni, ha a motorba került? (Benzines)



2017. máj. 24. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kárpittisztítóval kell elintézni és napon szárítani kitárt ajtókkal kb 2 napig .
2017. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne úgy csinálni hogy üléseket, szőnyeget midnent kiszedni ha van erre lehetőség és kitenni a napra, este bevinni fedett helyre vagy ha elmentek otthonról, és ezt legalább 2-3 napig el kell játszani. Az autószőnyeg elég vastag, az hosszú idő mire megszárad. Nekem az Astrámnál több mint egy hét kellett mire megszáradt és az is fel volt lógatva a féltetőre oda ahol majdnem egész nap napsütés érte. Amikor félig megszáradt kértem kölcsön vizes porszívót és jól átmostam vele az egészet mert volt benne dzsuva bőven, de sok vizet is kiszedett belőle. Meg persze ha már ki volt szedve a szőnyeg akkor a padló lemezen a felületi kisebb rozsdákat és egyéb felpattogott festéket lecsiszoltam, kapott kórozió védőt, meg alapozót, gyári színre nem fújtam le mert minek, így az is megvolt, de előtte jól át töröltem száraz ronggyal és átmostam zsíroldós vízzel így tiszta is lett legalább és akkor amikor már csontszáraz volt a szőnyeg szépen visszaraktam, illetve az ülések is visszakerültek a helyükre és nem volt gond.
2017. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha elindult, akkor a motorba nem került víz, azon nem kell aggódni.

Érdemes az autót hosszabb távon megjáratni, hogy jól melegedjen át (és maradjon meleg egy darabig) a motor/kipufogó, az kiszárítja a fém részeket.


Amiből később baj lehet: féltengelyből/gömbcsuklóból kimossa a víz a zsírt illetve belemossa a koszt, ettől jobban kopik a fém: ezzel sajnos nem lehet mit csinálni, majd amikor tönkremegy cserélni kell.

Ugyanez a helyzet az elektromos csatlakozókkal: ami víz alá került, és belement a sár, az korrodálni fog és később kontakthibás lehet. Sokmindent ezzel se lehet csinálni - amihez hozzá lehet férni azt szét lehet húzni és talán kontaktsprével kipucolni.

2017. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez egy kicsit megnyugtató.

Szerencsére az ülések nem áztak be, csak a padlón állt a víz. A szőnyeg kiszedését még nem tudom hogy fogom megoldani, de azért megpróbálom, úgy tényleg könnyebb lenne szárítani.

2017. máj. 24. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!