Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 195 70 r15 és 205 70 r15 gumi...

195 70 r15 és 205 70 r15 gumi felmegy ugyanarra a felnire?

Figyelt kérdés
Használtan vett autón 195 70 r15 téligumi van. A gyárilag megadott mérete viszont 205 70 r15, a pótkerék is ilyen. Ha a gyári méretet veszem, az rámegy a mostani felnire, vagy az sem a gyári lehet?

2017. máj. 24. 21:56
 1/3 crudy ***** válasza:
a 195ös guminak 136.5 a A falmagassága. A 205ösnek 143.5. Mivel mindkettő 15ös ezért rá fog menni, a szélessége az még nem tragédia viszont a gyári méretnél kicsit kisebb gumi tehát nem méret váltó, pont. De én ekkora eltérésen nem aggódnék.
2017. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első,


a kérdezőnek, pont az a baja, hogy most van rossz méret a kocsin, nem pedig rosszat akar felrakni!


Kérdező,

igen, fel fog menni rá. Elvileg kérdéses lenne a felni szélessége, amit nem írtál le. De 205-195=10 mm, ami szinte semmi

2017. máj. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Igen, most van a gyárinál kisebb méret, de az a gond, nem tudom, hogy maga a felni gyári-e, tehát hogy melyik mérethez való. Az eladót nem érdemes kérdeznem, mert a vételkor is hatalmas stand upot nyomott le, a mostani gumikat négy évszakosnak mondta, holott látszott, hogy sima téli, de mivel nagyon megérte a kocsi, nem vitatkoztam. Szóval ha nem pontosan fogalmaztam meg a kérdést, az lenne a problémám, hogy mi van, ha ezek a felnik a 195-ös gumihoz vannak (mondjuk mert volt nyári az eredeti felniken csak azt nem adta el nekem) és én veszek rájuk 205-öseket, de mindkettőtök válaszában benne van, hogy ekkora különbség nem gond, szóval le merem cseréltetni gyári méretű négy évszakosra, köszi a válaszokat még egyszer.
2017. máj. 25. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!