Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek használt...

Mire figyeljek használt FordKa vásárlásnál?

Figyelt kérdés

2008/8-as 1.3-as FordKa-t néztem ki, 180.000 km-t futott, egy 20 Ft-osnyi rozsdafolt van az egyik küszöbön, pár db kőfelverődés a motorháztetőn. Belseje, mintha új lenne, kopásnak, hadználatnak nyoma sincs. Minde 600 E Ft-ba kerül. Reális ez az ár? Mit érdemes megnézni rajta, mire kérdezzek rá? Ha nincs autószetelő idmerősöm, akit odavihetnék, akkor nagy a rizikó? Első autóm lenne, Budapest szélén és Dunakeszin használnám, heti kb 80-100 km-t. Mi a véleményetek? Esetleg B verziót is mondhattok, ha azt gondoljátok, hogy a Ka nem jó választás. Lényeg, hogy kicsi legyen, és max 7-800 E Ft.

Köszi 😊


2017. máj. 25. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Valaki egyszer elárulhatná, hogy mi a jó a kicsi kocsiban? :)
2017. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A KA nem rossz autó, nagyon igénytelen, nem sok dolog tud elromlani benne. De nagyon tud rohadni. Ha osztrák volt, akkor szinte biztosan. Az, hogy most nem látszik rajta, lehet egy javítás eredménye is. Meg kell emelni mindenképpen, mert a lakatolás sokkal többe van, mintha más baja van az autónak. Minden ilyen korú autóban van rizikó. Ha lekövethető a múltja, az sokat számít. Javaslom, egyedül ne menj megnézni, mert ha semmi rutinod nincs, az alap dolgokat sem tudod megfigyelni. Ennyi pénzért még a Nissan Micra is szóba jöhet, esetleg egy Yaris.
2017. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

csak a rohadásokat keresd. Ha nincs, csak az a folt, akkor nagy baj nem lehet.

Jó választás, nem lesz bajod vele.


Ha megvetted, az olajat azonnal cseréld fullszintetikusra. Tisztít, és biztosan ken.

2017. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, hasznosak!

Hogy mi a jo a kicsi kocsiban kedves első Valaszolo? Pl kics i az udvarunk is, a munkahelyem kornyeken irto nehez parkolni sokszor meg egy twingoval is, szoval ilyen praktikus szempontok vezerelnek. Hosszu utakra nem tervezek menni vele, a napi bevasarlast el tudom intezni, ahhoz sem kell hajo. Illetve ferfi sem vagyok, hogy bizonyos mereteimet egy nagy batár autóval kompenzáljam. 😂

2017. máj. 25. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a 20ft-os rozsdafolt a küszöbön érdekes lehet, lehet, ha egy erősebb valaki megnyomkodná, már beszakadna.

A küszöbök általában belülről rohadnak kifelé.

Sajnos a Fordok eléggé pudvásodnak.

2017. máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem :)

Én egy régi nagy mercit vezetek de még azt is kicsinek érzem :(

2017. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam, hogy hajlamosak rozsdasodasra, viszont tobb penzt nem tudok most raaldozni, es a hosszutavu tervem az, hogy kb 2-4 ev mulva lecserelnem egy ujabbra, szebbre. Holnap delutan egy 8 evest fogunk megnezni a ferjemmel 115.000 km-rel. Igy mar lesz osszehasonlitasi alapom pl a rozsdasodas szempontjabol.

Nagyon koszi Mindenkinek! 😊

2017. máj. 25. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!