Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznalt auto vasarlasnal van...

Ladislaus433 kérdése:

Hasznalt auto vasarlasnal van garancia ha maganszemelytol veszem?

Figyelt kérdés

Kicsit ossze vagyok zavarodva, mert ugy olvastam ha cegtol vennek hasznalt autot (ami a ceg neven van, nem bizomanyi) akkor van valami garancia/jotallas az autora. Tudnatok segiteni, hogy ez pontosan hogy van? Ill. Ha maganszemelytol vennek es 1-2-3 honap utan kiderulne hogy vissza volt porgetve a km ora vagy vmi mas mit tehetek?

Eredetvizsga az elott van mielott megvennem az autot es odadnam a kp-t a vagy utana miutan kifizettem a vetelarat, nekem mint vevo kell elvinnem eredetvizsgara?mi van ha eredetvizsgan kiderul hogy lopott? Pereskedhetek?



2016. júl. 26. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes vétel elött ügyfélkapun lekérdezni hogy körözik-e a kocsit,illetve hogy forgalomba van-e.


Na meg a forgalmiban lévő motorszámot is érdemes összenézni a blokkon lévővel.


Le lehet kérdezni 600ft-ért a futott km-t is,de valószínűleg semmi érdemleges információt nem fogsz kapni.

2016. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

magánszemély esetén:

0,5 vagy 1 év garancia van mindenképpen. Csak neked kell bíróságon bizonyítanod, hogy a rejtett hiba már a megvétel előtt is létezett, és a kocsi futott állapotából/korából nem "várható" hiba.

2016. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szavatosság van, nem garancia. Ami azt jelenti hogy komoly probléma esetén úgy kérhetsz kártérítést, hogy neked kell bizonyítanod hogy a hiba (akár rejtve) már fennállt az előző tulajnál is. Ez sok esetben lehetetlen, de könnyebb esetben is igazságügyi szakértői véleménnyel kell megtámogatni a panaszodat, akkor van minimális esély arra hogy kártalanítson az előző tulaj. Órapörgetéssel meg neki se kezdj az "igazságszolgáltatásnak" mert ezt a kérédést egy nagyon könnyen kijátszható törvény szabályozza. Gyakorlatilag csak annak lehet baja az óratekerésből akit éppen tetten ért a hatóság amint pörgeti az órát, tehát ennek az esélye is roppant kicsi. De hogy jobban értsd, ha az előző tulaj valakit meg is fizetett hogy tekerje az órát, akkor is "patyolat" tiszta marad az ő keze, mert nem ő követte el a törvénysértést, felbujtással még ugyan vádolható lehete elvileg, de senki nem bizonyítja azt hogy megbízta az óratekerőt, mert ugye teljesen illegális tevékenység, tehát számlázás véletlenül sem kerül szóba.

Ha eredetvizsgán derül ki hogy lopott az autó akkor sem jók az esélyeid, ott is mindig van kire mutogatni aki ellen nem lehet terhelő bizonyítékot találni, sőt a jóhiszeműség is adhat némi védelmet.

De erről van több cikk is.

[link]

[link]

2016. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2#3 koszi szepen, hasznos TC olvasmany. igazsag szerint megprobalom kizarni a riziko faktor, de mission impossible

#1 koszi az infot, halottam mar rola, es lehet igenybe is fogom venni, bar szamomra rejtely mi kerul ebbe a szolgaltatasb 600 forintba, mikor Hollandiaba eltem, beutottem a rendszamot 1 weboldalon megvolt az info+ 1,2 aprosag, muszaki mikor jar le pl..

2016. júl. 26. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!