Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha csak egy garnitúra autógumi...

Ha csak egy garnitúra autógumira van pénzem, akkor milyet érdemes venni? Télit, nyárit, vagy négy évszakosat?

Figyelt kérdés

2017. máj. 25. 20:41
1 2
 11/15 anonim válasza:
Nézd meg a jofogason, vagy vaterán, hogy ki tudsz e gazdálkodni egy használt, de jó minőségű téli és nyári szettet...
2017. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha a használt gumi nem fiatal (ami nem valószínű), akkor semmivel nem fog többet érni, mint egy új négy évszakos. Még a prémium gumik is érezhetően romlanak már 4-5 év alatt.
2017. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%
Én mindig télit használok. Nem azért, mert nincs pénzem, hanem azért, mert évi 15000 km alatt egyszerűen nem éri meg cserélgetni. Egy garnitúra gumi, akár használod, akár nem, 8-10 év alatt bőven elöregszik. Ha télivel mész nyáron is, az üzemanyagtöbblet messze nem éri el a gumik árát, az átszerelés költségét, stb. Nyáron a téli gumival nincs semmi egyéb baj. Jobban tapad, de ezen kívül semmi, annak ellenére, hogy a gyártók kitalálnak ezerféle indokot. 8 év alatt még a téli gumi sem kopik el annyira, hogy amiatt kellene cserélni, de én általában akkor cserélek.
2017. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. A kérdés sokkal inkább elméleti jellegű volt, de kétségkívül igaza van azoknak is, akik szerint a télig hátralevő időben ki lehet gazdálkodni egy szett téligumi árát. Ahogy látom, megoszlanak a vélemények, így mindenképpen végig fogom még gondolni, hogy mit veszek.
2017. máj. 26. 17:24
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha egy szett lesz akkor csak is télit. Én ezer éve csak azzal járok, mikor sokat mentem akkor is kibírtak 3 évet a lekopásig. Nálad kibírnak majd ötöt is, addigra meg mindenképp lepusztulnának már. Aki keveset jár és csóró annak a téli a legnormálisabb megoldás, kár is többet foglalkozni vele.
2017. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!