Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor jó ha füstöl a...

Most akkor jó ha füstöl a dízel vagy nem?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Esetleg indítás után fehéren még füstölhet de az csak kondenz.
2017. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon, az nem jó.

Az azt jelenti, hogy túl sok üzemanyagot fecskendezett kevés levegőhöz. Tehát rossz hatásfokkal és nagyobb károsanyagkibocsájtással működik.

2017. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Szmókéssárm.
2017. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ezért szoktam mosolyogni a sok tájdéjis kölykön mikor füstöt okádva indulnak... így néz ki mikor valaki a saját pénzét égeti el a semmiért. :D
2017. máj. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Nem.

Nem is értem hogy vetődhet fel valakiben hogy az jó. A füst a tökéletlen égés miatt alakul ki. Vagyis drága pénzen vett gázolajod részben elégtelenül távozik a kipufogón. Rosszabb a motorod hatásfoka, többet fogyaszt. Elkormolódik, eltömődik a kipufogód, EGR, szívósor, részecskeszűrő, megdöglik a katalizátor. Ezen kívül a környezetnek, egészségnek sem használ.

Én ezekben semmi jó dolgot nem látok.

2017. máj. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Minél magasabbra állítod a füstcsavart, annál jobban füstöl, és annál több erő lesz benne. Ez a régi dízeleknél így volt.

Ha kicsi a fordulat, teljesen benyomod a gázpedál, max. töltés adsz neki, nem fogja tudni mind elégetni.

Viszont amikor már el tudja, akkor lesz meg a legnagyobb teljesítménye. Tehát ezért füstölnek.

2017. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

Nem jó.

Cseszheti a nagyobb teljesítményt egy hármas Golfban, az nem lesz versenyautó, szóval tök értelmetlen a töltetet variálgatni. Arról nem beszélve amíg kormol addig lassabb is, amit nyersz vele azt vissza is veszi. Itt egyedül a durva 400 lovas tuningok azok ahol a kormolás adott, de a 100 lovas cuccokból kihozni +20 lovat, az nonszensz. És az is csak max teljesítményre lesz jobb, egyáltalán nem biztos a jelleggörbe is jobb lesz.

2017. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!