Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eladtam az automat és...

Ha eladtam az automat és utána rá 3 hónapra probléma van az autoval mi a teendő? Az ő nevén van meg minden. Perrel fenyeget minket. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Eladtuk az autónkat. Semmiféle garanciát nem vállaltunk érte. És most zaklat a pasas aki megvette hogy a kerékagy csapággyal van probléma. Viszont már 3 hónapja nála van az auto. És perrel fenyegeti a családomat. De ez tudtommal nem kopó alkatrész. Ha nem adjuk el akkor a bank viszi el! Szóval ilyen szempontból örültünk hogy elbírtuk adni. Mi ilyenkor mit tudunk tenni? Már az ő nevén van minden levan papírozva. Így is ráfázhatunk?? Nagyon várom a kultúrált és bunkóskodásoktól mentes válaszaitokat!
2010. máj. 17. 13:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam. Szándékos emberöléssel vádolta meg ma az édesapámat.
2010. máj. 17. 13:22
 2/17 anonim válasza:
Ha az adásvételiben nincs szó garanciáról ,mehet a sunyiba.Ti meg feljelentitek a rendőrségen életveszélyes fenyegetésért ,zaklatásért ,távol tartásit kértek ellene .
2010. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ő szívná meg,ti EGYÁLTALÁN NEM,nem vállaltatok garanciát,az adásvételiben pedig benne van hogy tudomásul veszi az autó jelenlegi állapotát...Szerintem csak tönkretette és nem akarja a saját pénzén megjavítani,NEHOGY FIZESSETEK NEKI.
2010. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"A járműnek az eladó által ismert hibája nincs."

"A vevő a járművet megtekintett, kipróbált állapotban veszi át."


Ha ezek szerepelnek az adásvételin, akkor a perrel tényleg csak fenyegetni tud. Ne ijedj(etek) meg. Ha emberölés is van a dologban, akkor ráadásul ő is tudja, hogy nincs igaza. A következő telefonbeszélgetéseket jó volna rögzíteni, ha megismétli a fenyegést akkor felhívhatod a figyelmét, hogy a tárgyaláson a felvétel is bizonyítékként fog szerepelni... Esetleg egy másik tárgyaláson.

A kerékcsapágy kopó alkatrész, mint minden ami mozog az autón. Viszont a mai utak kátyúin 1km-en belül 6x lehet darabokra törni a kerékcsapágyat...

Nem lehet rejtett hibáról beszélni ez esetben, mert a kerékcsapágy kopása nem nagyon vehető észre. A törése (lásd kátyú) annál inkább, de az kiderült volna a fenti "kipróbált állapotban" címszó közben.

2010. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Perrel fenyeget??? Na és?

Öreg 3 hónapja hajtod a kocsit, nehogymár mi legyünk a hibásak, hogy besza*rt!

mert ha 3 nap múlva jött volna vissza akkó talán még lehetne valamit egyezkedni, de így???

Igazuk van az előttem szólóknak! ha az adásvételiben nincs szó garanciáról, vagy hasonló dolgokról, akkor viszlát, és nyugodtan perelhet, azt nem ti fizetitek úgyse, és nektek lesz igazatok.

Am ki ez a faxi? tán Hajdú péter, hogy mindenért perel???? XD

2010. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen ám csak még azt nem írtam le hogy a pasi RENDŐR volt! És még azt is mondta hogy igazságügyi szakértőt is fog hívni. Gondolom az összeset ismeri... minden neki fog kedvezni!!!
2010. máj. 17. 14:02
 7/17 anonim ***** válasza:
De nem tehet semmit. Mi vettünk kocsit kn 3 hete és a fickó mesterlövész és ő vállalt rá garanciát! Aztmondta hogy ha baj van hívjuk fel. De ha te nem vállaltál akkor elvállnak útjaitok, semmi köze hozzátok. Vegyél egy másik simkártyát és annyi :) ha mégegyszer felhív mondd azt hogy az előző beszélgetést is rögzítettétek és ezt is. Az a lényeg h te ne mondj neki rosszat, csak azt hogy nem tehetsz róla hogy kátyukba belevezette az autót. Amúgy milyen autóról van szó? Mert ha egy idős kocsi akkor meg ő is gondolhatná hogy nem tart semmi sem örökké. Kérdezz meg egy ügyvédet mi ilyenkor a teendő.!
2010. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Na és ha rendőr volt mi van ? aláírta átvette kifizette ,használja,át íratta .szóval az övé .semmi közötök már a kocsihoz ,főleg 3 hónap elteltével .
2010. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nissanról van szó. A sim kártyás dolgot én is mondtam.
2010. máj. 17. 14:23
 10/17 anonim ***** válasza:

14:09-es vagyok.

Ha rendőr volt akkor csak volt. Már enm az, és ő sem fizette ki azoknak a büntetését aki gyorsan hajtott, sőt ha ő adta volna el neked a kocsit és te vetted volna meg akkor ő sem fizetné ki neked. 3 hónap sok idő. A magyar állammal kötekedjen h rosszak az utak ne veled. Mond meg ezt neki! Ebből is látszik hogy kikből vannak a rendőrök. Bunkó parasztok.

2010. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!